Riot Games atlaiž vairāk nekā 500 darbinieku jeb 11% no sava darbaspēka

Riot Games, Tencent Holdings meitasuzņēmums, nesen paziņoja par plānu samazināt savu globālo darbaspēku par aptuveni 11%, ietekmējot aptuveni 530 darbiniekus. Šīs ziņas pirmdien tika kopīgotas emuāra ierakstā, kurā bija iekļauta izpilddirektora Dilana Džedejas vēstule darbiniekiem.

Losandželosā bāzētā Riot Games, kas pazīstama ar tādiem populāriem nosaukumiem kā “League of Legends”, teica, ka atlaišanas ietekme būs visnozīmīgākā komandām, kas nav saistītas ar galveno attīstību.

Šis solis seko plašākai tendencei spēļu nozarē, 2022. gada sākumā uzņēmumam Electronic Arts Inc. īstenojot darbinieku skaita samazināšanu par 6% un biroja telpu skaita samazināšanu. Digitālo spēļu izdevēji saskaras ar izaugsmes izaicinājumiem, jo ​​auditorija atturas no dārgu spēļu iegādes augstās inflācijas apstākļos. Pagājušajā gadā Electronic Arts Inc. arī samazināja darbinieku skaitu par 6% un atteicās no dažām biroja telpām.

Vēstulē darbiniekiem Jadeja atzina nepieciešamību pēc mērķtiecīgākas pieejas, sakot:

“Šodien es dalos ar lēmumu, kuru mēs cerējām, ka mums nekad nebūs jāpieņem Riot. Mēs mainām dažas no mūsu veiktajām likmēm un mainām mūsu darba veidu visā uzņēmumā, lai koncentrētos un virzītu mūs uz ilgtspējīgāku nākotni. Šis lēmums nozīmē, ka mēs visā pasaulē likvidējam aptuveni 530 lomas, kas veido aptuveni 11% no mūsu darbaspēka, un tas visvairāk ietekmē komandas ārpus galvenās izstrādes. Tas diemžēl nozīmē arī to, ka mēs atvadīsimies no daudziem talantīgiem kolēģiem un draugiem visās Riot jomās.

Atlaišana tiek uzskatīta par stratēģisku soli, lai Riot varētu koncentrēties uz savu galveno tiešraides spēļu portfeli. Uzņēmums koncentrēsies uz “League of Legends”, “Valorant”, “Teamfight Tactics” un “Wild Rift”, teikts atsevišķā Jadeja un līdzdibinātāja Marka Merila emuārā.

Riot arī paziņoja par jaunu spēļu izstrādes pārtraukšanu sadaļā “Riot Forge” un dažu personāla un funkciju pārtraukšanu “Legends of Runeterra”.

Ir vērts atzīmēt, ka Tencent, kas 2011. gadā iegādājās lielāko daļu Riot Games, pieder arī daļa citā ASV videospēļu izstrādātājā Epic Games.

Riot Games ir spēļu izstrādātājs un izdevējs, kas ir slavens ar populāru tiešsaistes vairāku spēlētāju spēļu veidošanu. To 2006. gadā dibināja Brendons Beks, un uzņēmumu nodibināja Marks Merils. Lielais Riot Games izrāviens notika ar viņu grāvēju spēli “League of Legends”. Tas ātri kļuva par globālu sensāciju, padarot Riot Games par iecienītu nosaukumu spēļu pasaulē.