Ring beidzot pārtrauks nodot jūsu ierakstus policijai, saka Amazon

Amazon Ring, Amazon daļa, kas ražo internetam pieslēgtas mājas drošības kameras, būtiski maina savu video koplietošanas politiku. Uzņēmums šonedēļ paziņoja, ka pārtrauks kopīgot lietotāju videoklipus ar tiesībaizsardzības iestādēm bez lietotāja piekrišanas. Iepriekš policija varēja lūgt Amazon šos videoklipus, izmantojot rīku Request for Assistance. Šī funkcija bija pieejama lietotnē Neighbors, kas tika izstrādāta, lai ļautu kaimiņiem un kopienas locekļiem strādāt kopā, lai saglabātu savas kopienas drošību. Tomēr tas ātri kļuva par veidu, kā policija varēja iegūt gredzena ierakstus.

No šīs nedēļas Amazon saka, ka palīdzības pieprasījuma rīks tiek pārtraukts. Lai gan uzņēmums uzsver, ka tiesībaizsardzības iestādes joprojām var uzraudzīt kaimiņu lietotni, tās nevar pieprasīt un saņemt video. Tā vietā policija var izmantot lietotni tikai, lai “dalītos ar noderīgiem drošības padomiem, atjauninājumiem un kopienas pasākumiem”. Amazon atzīmē, ka tiesībaizsardzības iestāžu ziņas paliks publiski pieejamas lietotājiem lietotnē Neighbors.

Politikas maiņa ir milzīgs ieguvums privātuma aizstāvjiem. Ir viegli saprast, kā Ring kameras ieraksti varētu palīdzēt policijai atrisināt noziegumus. Ring ražo dažus no tirgū populārākajiem durvju zvaniem un mājas drošības kamerām. Dažreiz ir grūti izkļūt cauri apkārtnei, nepamanot Ring kameru. Tomēr Ring politika nodot ierakstus policijai uzsvēra visu, kas baidās no interneta pieslēgtām kamerām. Lietotājiem nebija galīgā vārda par to, kurš varēs redzēt viņu gredzena ierakstus.

Kā policija joprojām var iegūt jūsu gredzena ierakstus

Tomēr ir daži veidi, kā Ring joprojām var nodot jūsu ierakstus policijai. Tas ietver kaut ko, ko sauc par “īpašu ārkārtas pieprasījumu”, ko var izmantot, ja kāds ir dzīvības vai nāves situācijā. Ring pārstāvis CNET sacīja, ka piemēri ir tādas situācijas kā “nopietns fizisks ievainojums, nolaupīšana un slepkavības mēģinājums”. Arī runasvīrs sacīja, ka šie piemēri ir ļoti reti.

2022. gada jūlijā Amazon apstiprināja, ka septiņu mēnešu laikā 11 reizes ir veiksmīgi piešķīris īpašus ārkārtas pieprasījumus. Tas ir saskaņā ar vēstuli, ko Amazon nosūtīja ASV senatoram Edam Mārkijam (D-MA), kā ziņo The Verge. Videoklipu kopīgošanai nav ierobežota protokola. Tā vietā Amazon izmanto iekšējo “labticības apņēmību”.

Atsevišķi Amazon joprojām izpildīs tiesas rīkojumus par video pieprasījumiem, piemēram, kratīšanas orderi un pavēstes. Tas ir likumā noteikts. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka kratīšanas orderi un pavēstes lielākoties ir specifiskas. Policija nevar pieprasīt Amazon visus jūsu Ring kameras kadrus. Tiesībsargājošās iestādes var pieprasīt noteiktus laika periodus, ja tiesnesis to apstiprina.

Tātad, ko tas nozīmē jums? Ja jums ir zvana kamera, tagad jums ir lielāka aizsardzība pret policijas nevienprātīgiem video pieprasījumiem. Tomēr joprojām ir veidi, kā Amazon var nodot jūsu videoklipu tiesībaizsardzības iestādēm. Ja kas, tas ir vēl viens atgādinājums, ka jums vajadzētu ilgi un rūpīgi pārdomāt, vai vēlaties instalēt kameras ar interneta pieslēgumu.