Reddit noslēdz darījumu, lai pārdotu lietotāju saturu lielam AI uzņēmumam par 60 miljoniem USD gadā

Pēdējo divu desmitgažu laikā Reddit lietotāji ir izveidojuši daudz satura, daloties ar domām, idejām, mēmiem un citiem darbiem bez finansiālas atlīdzības. Tiek ziņots, ka tagad šie vērtīgie dati ir licencēti mākslīgā intelekta apmācībai, izraisot pretreakciju un kritikas vilni par to komerciālo izmantošanu.

Saskaņā ar jaunāko Bloomberg ziņojumu, Reddit katru gadu ir noslēdzis darījumu 60 miljonu ASV dolāru vērtībā, piešķirot neizpaužamam lielam AI uzņēmumam piekļuvi tās lietotāju satura dārgumiem. Šis solis ir izraisījis strīdus un atkal izraisījis bažas par privātumu un datu aizsardzību. Tiek ziņots, ka lēmums tika pieņemts pēc apsvērumiem par Google meklēšanas rāpuļprogrammu bloķēšanu, ja nevarētu noslēgt piemērotu AI datu darījumu.

Avoti, kas ir pazīstami ar šo lietu, atklāja Bloomberg, ka Reddit atklāja darījumu potenciālajiem investoriem kā daļu no sava IPO šā gada sākumā. Vienošanās, kas joprojām tiek slēpta slepenībā attiecībā uz iesaistītā mākslīgā intelekta uzņēmuma identitāti, varētu radīt precedentu līdzīgiem līgumiem nākotnē, uzskata iekšējās personas.

“Reddit Inc. ir parakstījis līgumu, kas ļauj uzņēmumam apmācīt savus mākslīgā intelekta modeļus sociālo mediju platformas saturā, saskaņā ar cilvēkiem, kas ir pazīstami ar šo lietu, tuvojoties sava ilgi gaidītā sākotnējā publiskā piedāvājuma iespējamai uzsākšanai. Sanfrancisko uzņēmums paziņoja potenciālajiem investoriem savā IPO, ka tā ir parakstījusi darījumu, kura vērtība ir aptuveni 60 miljoni USD gadā, sacīja cilvēki. Reddit vienošanās ar nenosauktu lielu AI uzņēmumu varētu būt paraugs līdzīga rakstura nākotnes līgumiem, sacīja viens no cilvēkiem, ”ziņoja Blumbergs.

Šī darījuma sekas ir nozīmīgas. Tā kā AI tehnoloģija turpina strauji attīstīties, ko veicina milzīgs cilvēku radīto datu apjoms, jautājumi par datu privātumu un īpašumtiesībām kļūst arvien aktuālāki. Lai gan tādi milži kā Meta un X īsteno savas AI ambīcijas iekšēji, šķiet, ka tādas platformas kā Reddit tiecas gūt peļņu no savu lietotāju datu ārējās vērtības.

Vai jūsu Reddit dati ir droši privātumam?

Debates par Reddit datu drošību un privātumu, saskaroties ar komercializāciju, uzsver plašākas bažas par lietotāju radīta satura ētisku izmantošanu mākslīgā intelekta laikmetā. Digitālajai ainavai attīstoties, lietotājiem rodas jautājums, vai viņu ieguldījums tiešsaistes platformās patiešām ir aizsargāts pret izmantošanu.

Ziņas par Redita AI satura licencēšanas darījumu nāk mazāk nekā gadu pēc tam, kad sociālās apkopošanas vietne atlaida 90 darbiniekus jeb aptuveni 5% no tās darbaspēka. Reddit izpilddirektors Stīvs Hafmens arī toreiz paziņoja, ka uzņēmums samazinās savus darbā pieņemšanas plānus līdz aptuveni 100 personām, salīdzinot ar sākotnējo mērķi – 300.

Reddit ir eksponenciāli audzis kopš tā dibināšanas pirms 16 gadiem. Šodien Reddit ikmēneša trafika apjoms ir gandrīz 2 miljardi. Saskaņā ar Alexa Internet datiem uz 2021. gada februāri, sociālo ziņu apkopošanas vietne ir kļuvusi par vienu no 25 visvairāk apmeklētajām vietnēm pasaulē un par 7. visapmeklētāko vietni ASV.

Reddit, kuru 2005. gadā līdzdibināja Aleksis Ohanians, ir sociālo ziņu apkopošanas, tīmekļa satura vērtēšanas un diskusiju platforma. Saskaņā ar Alexa Internet datiem 2020. gada oktobrī Reddit ir 17. visvairāk apmeklētā vietne pasaulē un 7. visvairāk apmeklētā vietne ASV.