Rabbit R1 ir īpaša mākslīgā intelekta palīgierīce, kas tiek demonstrēta izstādē CES 2024

Pēdējo dienu laikā notiekošajā CES 2024 izstādē ir ienākuši daudzi inovatīvi tehnoloģiju paziņojumi. Jauns AI starta uzņēmums Rabbit arī paziņoja par īpašu AI pavadošo ierīci ar nosaukumu Rabbit R1. Tā mērķis nav aizstāt viedtālruņus, bet var palaist lietotnes lietotāja vārdā. Tās galvenais mērķis ir darboties kā tiltam starp lietotājiem un viņu viedtālruņiem. Rabbit saka, ka R1 ir diezgan līdzīgs AI balss palīgiem, taču galvenā atšķirība ir tā, ka tas var iemācīties sarežģītus uzdevumus un veikt tos lietotāja vietā.

Rabbit R1 ir īpaša mākslīgā intelekta palīgierīce ar retro izskatu

Lai gan viedtālruņi un balss palīgi var veikt daudzus uzdevumus, Rabbit izpilddirektors Džesijs Liju saka, ka lietotnes un funkcijas ir atņēmušas savu vienkāršību. R1 ir diezgan vienkārša un vienkārša ierīce. Tam ir oranžas krāsas retro izskats, kas rada nostalģiju. Ierīce ir uz pusi mazāka par viedtālruni. Tam ir 2,88 collu skārienekrāna displejs, unikāla grozāma kameras acs un sānu poga navigācijai un mijiedarbībai. Ir arī tālā lauka mikrofoni balss komandu ievadei. Fiziskā poga tiek izmantota, lai runātu ar iebūvēto palīgu līdzīgi kā rācija.

Lai gan Rabbit R1 nav viedtālrunis, zem pārsega to darbina 2,3 GHz MediaTek Helio P35 procesors, kas savienots pārī ar 4 GB RAM un 128 GB atmiņu. Lietotāji var arī uzsākt tālruņa zvanus, izmantojot WiFi un mobilo savienojumu, izmantojot SIM kartes slotu.

R1 darbojas ar LAM modeli

Rabbit R1 darbojas ar uzņēmuma Rabbit OS. Programmatūras pamatā ir lielais darbības modelis (LAM), salīdzinot ar ChatGPT lielo valodu modeli. Tam nav iebūvētas lietotnes, bet tā vietā tiek izveidots savienojums ar pakalpojumiem, lai izpildītu pieprasījumus. Tas ir tāpēc, ka ierīce ir paredzēta tikai kā palīgs un palīdz jums paveikt lietas. Lietotājiem ir jāpilnvaro R1, lai viņu vārdā piekļūtu lietotnēm. Tas notiek, izmantojot tīmekļa portālu Rabbit Hole, kurā lietotāji var pieteikties savos pakalpojumos. Rabbit saka, ka tas nesaglabā nekādus lietotāja datus un autentifikācija notiek ierīcē. Lietotāji jebkurā laikā var atsaistīt kontus un dzēst saglabātos datus.

Rabbit R1 var kontrolēt mūzikas atskaņošanu, rezervēt kabīni, iegādāties pārtikas preces un veikt citus uzdevumus. Ierīcei ir arī īpašs apmācības režīms, kas lietotājiem ļauj apmācīt AI, lai veiktu konkrētus uzdevumus. Lyu to demonstrēja, mācot R1 lietot Photoshop, un teica, ka Rabbit OS apstrāde prasa 30 sekundes.

Rabbit R1 jau ir izpārdots, izrādot lielu interesi par ierīci

Rabbit R1 cena ASV ir 199 ASV dolāri, un pašlaik tiek veikti iepriekšējie pasūtījumi. Paredzams, ka tā piegāde tiks uzsākta martā. Kompānija 12. janvārī paziņoja ka divas 10 000 R1 partijas ir izpārdotas. Trešā partija tagad ir pieejama ar paredzamo piegādes datumu no maija līdz jūnijam. Tas liecina, ka AI pavadošā ierīce ir izraisījusi lielu interesi.

Izmantojot Rabbit R1 un Humane’s AI Pin, iespējams, mēs redzēsim jaunus sīkrīkus, kas veidoti ap AI.