Publicis investēs 300 miljonus eiro AI, lai kļūtu par “rūpniecībā pirmo ar AI darbināmo viedo sistēmu”

Pēc tirgus vērtības pasaulē lielākā reklāmas grupa Publicis Groupe ceturtdien paziņoja, ka plāno nākamo trīs gadu laikā mākslīgajā intelektā (AI) investēt 300 miljonus eiro (326,94 miljonus ASV dolāru). Šis ieguldījums ir daļa no Parīzē bāzētās grupas stratēģijas, lai kļūtu par “nozarē pirmo AI darbināmo viedo sistēmu”.

Investīcijas arī pasvītro Publicis stratēģisko vīziju nostiprināt savu pozīciju reklāmas vidē, ko aplenkusi nemitīgā jauno tehnoloģiju gājiens. Pēdējos mēnešos vadošie reklāmas vadītāji ir pauduši bažas par ģeneratīvā mākslīgā intelekta iespējamo ietekmi, kas varētu dot klientiem iespēju pašiem veikt mārketinga aktivitātes un ļaut tehnoloģiju uzņēmumiem piedāvāt konkurējošus pakalpojumus, izaicinot izveidotās reklāmas grupas.

Reaģējot uz mainīgo reklāmas nozares ainavu un jauno tehnoloģiju radītajiem izaicinājumiem, Publicis izklāstīja savu AI stratēģiju, lai nodrošinātu tās ilgtermiņa ilgtspējību. Uzņēmums atklāja, ka puse no 2024. gada investīcijām tiks novirzīta prasmju uzlabošanai, apmācībai un personāla atlasei, bet otra puse tiks novirzīta tehnoloģijām, licencēm, programmatūrai un mākoņa infrastruktūrai.

Filmas prezentācijā pirms ikgadējo rezultātu publicēšanas februārī Publicis Groupe uzsvēra savu apņemšanos 2024. gadā AI investēt 100 miljonus eiro. Svarīgi ir tas, ka finansējums šim ieguldījumam tiks iegūts no “iekšējās efektivitātes”, kas neietekmēs darbības peļņu.

Grupa arī atklāja savu stratēģisko plānu, lai AI tehnoloģiju liktu savas uzņēmējdarbības pamatā, lai AI vēl vairāk integrētu pašreizējā platformas modelī. Tas ietver katra uzņēmuma indivīda savienošanu ar entītiju ar nosaukumu “CoreAI”, kuru grupa sāka izstrādāt 2023. gada otrajā pusē, bet ieviešanas plāniem sākas 2024. gada pirmajā pusē.

Publicis Groupe ar globālu klātbūtni un reklāmas un tirgus aģentūru īpašumtiesībām izklāstīja savu redzējumu par AI, lai visiem 100 000 darbiniekiem sniegtu iespēju izmantot patērētāju datus no 2,3 miljardiem profilu visā pasaulē, iekļaujot “triljonus datu punktu”, kas saistīti ar saturu, plašsaziņas līdzekļiem un biznesa sniegums.

Starp sagaidāmajiem ieguvumiem grupa uzsvēra lielākas precizitātes potenciālu plašsaziņas līdzekļu plānošanā, pirkšanā un optimizācijā, kā arī spēju nodrošināt personalizētu reklāmu mērogā saviem klientu zīmoliem. Izpilddirektors Arturs Sadouns uzsvēra, ka visi darbinieki kļūs par pieredzējušiem datu analītiķiem, izmantojot informāciju no dažādām grupas daļām kopā ar AI rīkiem, lai izveidotu efektīvas mārketinga kampaņas.

Publicis Groupe savā prezentācijā ziņoja par organisko izaugsmi 6,3% apmērā 2023. gadā, pārsniedzot iepriekš kopīgoto vadlīniju diapazonu no 5,5% līdz 6% oktobrī.

Izpilddirektors Arturs Sadouns, uzrunājot agrīno personu preses konferencē, uzsvēra, cik svarīgi ir demonstrēt uzņēmuma finansiālo spēku kā sākumpunktu tā stratēģiskajam ceļojumam. Sadouns uzsvēra, ka CoreAI pamatā ir dati, kas iegūti un izstrādāti pēdējo desmit gadu laikā.

Tikmēr Publicis arī atzina, ka AI tehnoloģija var izraisīt darba vietu samazināšanu lielākās grupās, jo automatizācija kļūst izplatīta tādās jomās kā mediju plānošana un pirkšana, veicinot ātrāku un rentablāku radošo ideju izpildi.

Atbildot uz jautājumiem par iespējamām iegādēm, Sadoun paziņoja, ka to pārveides fāze ir pabeigta, un tagad uzmanība tiks novirzīta uz mazākiem ieguldījumiem tehnoloģijā, intelektuālajā īpašumā un talantos.

“Mūsu pārvērtības ir aiz muguras,” piebilstot, ka grupa tagad koncentrēsies uz mazākiem ieguldījumiem tehnoloģijās, IP un talantos,” sacīja Sadouns.