Projekts kapitāla piesaistei izaicinošā riska kapitāla tirgū

Pasaules riska kapitāla aktivitāte 2023. gada trešajā ceturksnī piedzīvoja vēl vienu lejupslīdi, neraugoties uz vēlīnā posma atgūšanos, ko veicināja ievērojami darījumi mākslīgā intelekta jomā. Crunchbase dati atklāj, ka globālais riska finansējums novembrī samazinājies līdz 19,2 miljardiem ASV dolāru, kas ir par 16% mazāk nekā 23 miljardi ASV dolāru, kas tika piesaistīti tajā pašā periodā 2022. gadā. Proti, finansējums 2022. gada novembrī jau bija samazinājies par 67% salīdzinājumā ar 2021. gadu.

Sēklas un agrīnā posma finansējuma samazināšanās tendence saglabājas, norādot, ka riska tirgus vēl nav atvērts. Tomēr vēlīnā posma finansējums palielinājās par gandrīz 10% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu un par 30% salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni. Šis pieaugums bija īpaši acīmredzams tādās stratēģiskās nozarēs kā pusvadītāji, mākslīgais intelekts, elektriskie transportlīdzekļi un ilgtspējība, kur uzņēmumi ieguva ievērojamu finansējumu.

Lai gan riska kapitāla uzņēmumi nav pilnībā atkāpušies no tirgus, tie ir kļuvuši izvēlīgāki atbalstītajos stāstos un metrikā, par kuru tās piešķir prioritāti. Agrīnās stadijas jaunizveidotie uzņēmumi var orientēties šajā vidē, izprotot galvenos rādītājus, ko investori tagad uzsver, un pielāgojot savus piedāvājumus, lai nodrošinātu uzņēmuma attīstībai nepieciešamo finansējumu.

Izaicinājums joprojām ir: kā piesaistīt līdzekļus lejupslīdošā tirgū? Mercury piedāvā ieskatu agrīnās stadijas investoru piesaistē sarežģītos apstākļos. Tiek uzsvērts, cik svarīgi ir parādīt konkrētus rādītājus, tostarp degšanas ātrumu, skrejceļu, kopējo adresējamo tirgu (TAM), klientu iegūšanas izmaksas (CAC) un klienta dzīves vērtību (LTV). Turklāt investori meklē finanšu modeli, kas parāda uzņēmuma elastību tēriņos.

Rakstā ir aplūkots pašreizējais līdzekļu vākšanas stāvoklis agrīnās stadijas dibinātājiem, izšķirošie rādītāji līdzekļu vākšanai lejupslīdes laikā un īpašības, kas pārsniedz ieguldītāju novērtētos rādītājus, piemēram, dibinātāju pieredze un patiesa aizraušanās ar identificētās problēmas risināšanu.

Kā piesaistīt agrīnās stadijas investorus izaicinošā tirgū

Kādas starta īpašības investori meklē ārpus rādītājiem?

Investori meklē starta īpašības, kas nav tikai metrika. Sadarbojoties ar investoriem, ne tikai jākoncentrējas uz pareizajiem rādītājiem, bet arī jāņem vērā citi faktori. Šeit ir sniegtas galvenās vadlīnijas sarunām par finansējumu.

Reālistiskas cerības: izprotiet tirgus dinamiku, īpaši neskaidros laikos. Stingrāki tirgi var radīt lielākas investoru cerības, tādēļ ir nepieciešams konservatīvāks novērtējums. Pašreizējās vides apzināšanās palīdz saskaņot jūsu cerības ar realitāti, padarot līdzekļu vākšanas procesu vienmērīgāku.

Uzsveriet pievienoto vērtību: atšķiriet savu produktu vai pakalpojumu, piedāvājot kaut ko ne tikai pamata. Unikāla vērtības piedāvājuma sniegšana konkrētai auditorijai var jūs atšķirt. Lai gan tādi rādītāji kā augsti klientu piesaistīšanas skaitļi parāda daļu no stāsta, kvalitatīvi pierādījumi, piemēram, pozitīvas atsauksmes no pirmajiem klientiem, padziļina jūsu prezentāciju.

Sāciet izmantot pieredzi: investori novērtē dibinātājus ar darbības, darbības uzsākšanas vai nozares pieredzi. Personīgas saiknes demonstrēšana ar risināmo problēmu uzlabo jūsu pievilcību. Izceļot to savā prezentācijā, tiek ne tikai samazināts ieguldījumu risks, bet arī tiek veicināta ilgstošas ​​attiecības starp dibinātāju un investoru.

Pašreizējā vidē agrīnās stadijas dibinātājiem ir jākoncentrējas uz savu labāko darbību. Ar labi pārdomātu stratēģiju un apsvērumiem jaunizveidotie uzņēmumi ar spēcīgu izaugsmes potenciālu joprojām var nodrošināt riska darījumus pat neskaidros tirgus apstākļos. Cietu attiecību veidošana ar investoriem ir tikpat svarīga kā paša darījuma slēgšana.

Pilnu Mercury ziņojumu varat izlasīt šeit.