Pirmais cilvēks saņem smadzeņu implantu no Neuralink, saka Īlons Masks

Elona Muska smadzeņu mikroshēmas jaunuzņēmums Neuralink tikko sasniedza revolucionāru pavērsienu, kļūstot par pirmo uzņēmumu, kas veiksmīgi implantējis savu ierīci cilvēka smadzenēs. Musks dalījās ar ziņām vietnē X, kas agrāk bija pazīstams kā Twitter, sakot, ka pirmais cilvēka pacients jau ir ceļā uz atveseļošanos, un agrīnās indikācijas liecina par daudzsološiem rezultātiem.

Atjauninot informāciju par uzņēmuma progresu, Musks sacīja, ka pirmajam Neuralink implanta saņēmējam nesen tika veikta procedūra un viņš apmierinoši atveseļojas. Viņš pauda optimismu par sākotnējiem atklājumiem, norādot uz daudzsološiem rezultātiem nervu darbības noteikšanā.

“Pirmais cilvēks vakar saņēma implantu no @Neuralink un labi atveseļojas. Sākotnējie rezultāti liecina par daudzsološu neironu smaiļu noteikšanu,” rakstīja Musks.

Sanfrancisko Neuralink, ko 2016. gadā dibināja Īlons Masks, strādā, lai uzlabotu smadzeņu-mašīnas implantēšanas procesu, līdz procedūra kļūst tikpat vienlaidīga kā Lasik. Kopš darbības sākuma pirms septiņiem gadiem Neuralink ir izstrādājis implantējamas smadzeņu un mašīnas saskarnes (ĶMI), kas ir mazu, elastīgu pavedienu veidā, ko viņi plāno ievietot smadzenēs.

Jaunuzņēmums izstrādā implantējamas bezvadu mikroshēmas, kas var nolasīt smadzeņu viļņus un potenciāli palīdzēt ārstēt cilvēkus ar neiroloģiskiem traucējumiem. Ideja ir nodrošināt smadzenēm iespēju sazināties ar ārējām ierīcēm.

Neuralink mērķis ir izveidot tiešus saziņas ceļus starp smadzenēm un datoriem – tas var nolasīt signālus no smadzenēm un arī nosūtīt signālus atpakaļ. Uzņēmuma vīzija ietver cilvēka spēju uzlabošanu, tādu neiroloģisko stāvokļu kā ALS vai Parkinsona slimību risināšanu un, iespējams, harmoniskas līdzāspastāvēšanas panākšanu starp cilvēkiem un mākslīgo intelektu.

Pagājušajā gadā Neuralink atklāja, ka ir saņēmis apstiprinājumu no ASV regulatoriem, lai sāktu smadzeņu implantu izmēģinājumus ar cilvēkiem. Tās tehnoloģijas pamatā ir “Saite” — implants, kura izmērs ir aptuveni piecas saliktas monētas, kas tiek ķirurģiski ievietots smadzenēs, lai atvieglotu saziņu ar ārējām ierīcēm.

Saskaņā ar Vērtspapīru un biržu komisijā (SEC) iesniegto iesniegumu, mēs aptvērām Neuralink pagājušā gada beigās pēc tam, kad neirotehnoloģiju starta uzņēmums mierīgi palielināja papildu finansējumu 43 miljonu dolāru apmērā. Ziņas par finansējumu nāca tikai sešus mēnešus pēc tam, kad ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) deva uzņēmumam zaļo gaismu, lai sāktu tā smadzeņu implanta testēšanu ar cilvēkiem. Divus mēnešus iepriekš FDA bija noraidījusi uzņēmuma pieteikumu drošības apsvērumu dēļ.