Pirmā ar Snapdragon 8 Gen 4 darbināma ierīce varētu nonākt oktobrī

Jauns ziņojums apgalvo, ka pirmais produkts, ko darbina Snapdragon 8 Gen 4 mikroshēmojums, varētu nonākt oktobrī. Bet ne tikai tas, bet arī atspēko nesen nopludinātos etalonus, kuros mikroshēmojumam bija zemi rādītāji.

Kā ziņo Digital Chat Station, pirmais tālrunis ar jaunāko Qualcomm SoC varētu tikt laists klajā oktobra vidū. Iepriekšējie ziņojumi liecina, ka Xiaomi to debitēs savā Xiaomi 14 sērijā. Drīz pēc tam Xiaomi sekos tādi nosaukumi kā OnePlus un iQOO.

Tomēr avots arī sniedz vairāk informācijas par nesen noplūdušajiem etaloniem. Pirms dažām dienām parādījās Geekbench rezultāti par Snapdragon 8 Gen 4. Tie uzrādīja zemu rezultātu, un mikroshēmojums darbojās arī ar maksimālo CPU ātrumu 2,4 GHz. Salīdzinājumam, jaudīgākais pašreizējā Snapdragon 8 Gen 3 kodols sasniedz 3,3 GHz.

Jaunākie Snapdragon 8 Gen 4 etaloni ir no zemas frekvences prototipa

Tagad Digital Chat Station precizē, ka iepriekšējie rezultāti atbilst inženiertehniskajiem paraugiem ar zemas frekvences kodoliem. Mikroshēmojumu ražotāji bieži pārbauda savus produktus dažādos apstākļos. Tas ļauj viņiem noteikt veiktspēju, ko viņi var piedāvāt dažādos lietošanas gadījumos. Arī eksperimentēt un pieņemt lēmumus par energoefektivitāti.

Faktiski avots apgalvo, ka Snapdragon 8 Gen 4 maksimālais ātrums būs 3,6-4 GHz. SoC izmantotu “2+6” arhitektūru ar 6x augstas veiktspējas kodoliem un 2x efektivitātes kodoliem. Paredzams, ka galīgajā iestatījumā Geekbench rezultāti būs aptuveni 2,7 K viena kodola testos un 10 000 vairāku kodolu testos.

Tas nebūtu visefektīvākais Android SoC

Qualcomm, iespējams, veic vairākus testus, lai pielāgotu lietas un uzlabotu mikroshēmas energoefektivitāti. Daži jaunākie ziņojumi liecina, ka ar Snapdragon 8 Gen 4 darbināmiem flagmaņiem būtu jāizmanto lielākas baterijas iespējamā lielā enerģijas patēriņa dēļ. Arī energoefektivitātes ziņā SoC var atpalikt no Exynos līdzinieka. Uzņēmums to uzsāks šā gada oktobrī.