Pētījums parāda Apple Watch iespējamo lietderību bērnu aritmijas noteikšanai

Veselība pēdējos gados ir bijusi viens no galvenajiem pīlāriem tās ierīču attīstībai. Īpaši ņemot vērā driftu, kāds Apple Watch ir bijis līdz ar iespēju veikt elektrokardiogrammu vai noteikt asins skābekļa piesātinājumu. Šīs funkcijas palīdz lietotājiem novērtēt un uzlabot savu veselību. Jauns Stenfordas universitātes publicētais pētījums norāda uz to Apple Watch varētu būt noderīgs arī bērnu aritmijas noteikšanā jo pašlaik Apple ir EKG sertifikāts tikai 22 gadus veciem un vecākiem. Mēs jums visu pastāstīsim tālāk.

Vairāk noderīguma Apple Watch: aritmijas mazāk nekā 22 gadu laikā

Apple kopā ar Stenfordas universitāti ir sadarbojušies, lai izpētītu Apple Watch ietekmi, lai noteiktu aritmijas vai neparastus elektriskus notikumus lietotājiem, kuri tos valkā. Tas viss atrodas zināmās robežās Apple sirds pētījums kuru rezultāti periodiski tiek publicēti labākajos pasaules žurnālos.

Pirms dažām dienām tika publicēts jauns pētījums ar nosaukumu “Viedo pulksteņu lietderība bērnu aritmijas identificēšanai”. Šajā pētījumā tas ir balstīts uz pieņēmumu, ka FDA un citas aģentūras, kas ir atbildīgas par šāda veida ierīču regulēšanu saistībā ar veselību ir akreditējusi aritmiju noteikšanas funkcijas tikai lietotājiem, kas vecāki par 22 gadiem, Tas ir, ritma noteikšana nav indicēta bērniem, kas jaunāki par šo vecumu.

Tomēr Apple un Stenfordas universitāte vēlējās uzzināt, kāda ir Apple Watch ietekme un elektriskās aktivitātes noteikšana bērniem, un viņu hipotēze ir tāda, ka aritmijas patiešām varētu atklāt bērniem. Pēc pacientu savākšanas tika novērots 41 bērns vecumā no 10 līdz 16 gadiem ar slimības vēsturi, kurā bija iekļauts Apple Watch, un beidzot tika diagnosticēta aritmija.

EKG Apple Watch

85% bērnu izmantoja tradicionālos sirds monitorus, un 29% no šiem bērniem aritmija netika diagnosticēta, jo monitors nebija fiksējis neparasto ritmu. No 73 pacientiem, kuri pulsa uzraudzībai izmantoja Apple Watch, 25% vērsās pēc palīdzības pēc tam, kad konstatēja neparastu ritmu, nekonstatējot aritmiju. Bet galvenais ir tas, ka 71% gadījumu Apple Watch atklājumi lika medicīnas komandai veikt sarežģītāku elektrisko pētījumu, lai beidzot diagnosticētu aritmiju.

Tāpēc šis pētījums atklāj, ka ir pazīmes, kas to nodrošina Apple Watch varētu būt noderīgs, lai noteiktu aritmijas bērniem. Ne tik daudz pati diagnoze, bet gan saderīgu simptomu noteikšana kopā ar neparastu pulksteņa noteikšanu varētu palīdzēt medicīnas komandai paātrināt diagnozi. Tomēr Stenfordas universitāte mudina turpināt darbu, lai atrastu iespējamos lietojumus, lai uzlabotu aprūpi šajā vecuma grupā.