Perplexity AI piesaista 73,6 miljonus ASV dolāru finansējumu no Nvidia un Bezos; tagad tā vērtība ir 520 miljoni USD

Mākslīgā intelekta jaunuzņēmums Perplexity AI ir piesaistījis 73,6 miljonus ASV dolāru B sērijas finansēšanas kārtā no jaunu investoru grupas, tostarp ASV mikroshēmu dizainera Nvidia un Amazon dibinātāja Džefa Bezosa (izmantojot Bezos Expeditions fondu).

Sarunu, kurā AI starta vērtība ir 520 miljoni USD, vadīja Institutional Venture Partners, ceturtdien paziņoja Sanfrancisko, Kalifornijā bāzētais uzņēmums. Citi atbalstītāji šajā kārtā ir Seed un A sērijas investori NEA, Elad Gil, Nat Friedman, Databricks, Tobi Lutke, Bessemer Venture Partners, Naval Ravikant, Balaji Srinivasan, Guillermo Rauch, Austen Allred, Factorial Funds un Kindred Ventures.

Perplexity AI paziņoja, ka izmantos jaunu kapitāla iepludināšanu, lai paātrinātu klientu pieņemšanu un globālo paplašināšanos. Perplexity AI līdz šim ir piesaistījis finansējumu 100 miljonu ASV dolāru apmērā.

Mēs aptvērām Perplexity AI oktobrī, kad AI meklēšanas starta uzņēmums, kas specializējas sarunvalodas meklētājprogrammā, ko darbina mākslīgais intelekts, ieguva jaunu finansējumu, ko vadīja riska kapitāla uzņēmums IVP 500 miljonu ASV dolāru vērtībā. Uzņēmums arī piesaistīja 25,6 miljonus ASV dolāru pagājušā gada martā New Enterprise Associates vadītajā kārtā.

Kopš pirmā funkcionālā sarunvalodas atbilžu dzinēja publiskas palaišanas pirms gada Perplexity AI lietotāju bāze ir paplašinājusies līdz 10 miljoniem aktīvo lietotāju mēnesī, un 2023. gadā vien tika atbildēts uz vairāk nekā pusmiljardu vaicājumu. Mūsu mobilās lietotnes, kas ir pieejamas gan iOS, gan Android, ir instalējuši vairāk nekā miljons cilvēku. Neskatoties uz šiem sasniegumiem, mūsu mērķis ir apmierināt visas planētas neremdināmo zinātkāri, un mēs esam tikai sava ceļojuma sākumā.

Lai atbalstītu mūsu ātro patērētāju ieviešanu un paplašināšanas plānus, mēs esam piesaistījuši 73,6 miljonus USD B sērijas finansējumu no uzticamiem riska kapitāla uzņēmumiem un ievērojamiem tehnoloģiju vizionāriem. IVP vadīja kārtu ar pastāvīgu atbalstu no mūsu Seed un Series A investoriem NEA, Elad Gil, Nat Friedman un Databricks, kā arī jauniem investoriem NVIDIA, Jeff Bezos (caur Bezos Expeditions Fund), Tobi Lutke, Bessemer Venture Partners, Naval Ravikant. , Balaji Srinivasan, Guillermo Rauch, Austen Allred, Factorial Funds un Kindred Ventures, cita starpā. Pamatojoties uz mūsu A sēriju šī gada sākumā, mēs līdz šim esam piesaistījuši 100 miljonus USD.

Emuāra ziņā Perplexity līdzdibinātājs un izpilddirektors Aravinds Srinivass teica: “2023. gadā mēs esam apkalpojuši vairāk nekā pusmiljardu vaicājumu, kas ir aptuveni 50% no Microsoft Bing Chat.”

“Perplexity intensīvi veido produktu, kas spēj palielināt AI jaudu līdz miljardiem. Komandai ir unikāla spēja atbalstīt grandiozu, ilgtermiņa redzējumu, vienlaikus nerimstoši sūtot produktu, prasības risināt tik svarīgu un būtisku problēmu kā meklēšana. — Cack Wilhelm, IVP ģenerālpartneris, kurš vadīja kārtu un pievienojas Perplexity direktoru padomei.

“Lai gan ir bijis liels satraukums par uzņēmumu savstarpējo sadarbību un ar izstrādātājiem saistītajām AI iespējām, AI mainīs arī to, kā mēs piekļūstam informācijai. Apjukums ir šīs pārmaiņas priekšgalā kā viens no nedaudzajiem AI produktiem, kas ir sasnieguši šo nozīmīgo 10 miljonu MAU pavērsienu. Tās kļūs par uzticamas informācijas iepirkšanās vietu, tāpēc esmu tik sajūsmā, ka Perplexity ir pirmais NVIDIA patēriņa ieguldījums no mūsu korporatīvās daļas. – Džonatans Koens, NVIDIA lietišķo pētījumu viceprezidents.

Apjukums ir daļa no augošā ģeneratīvo AI jaunuzņēmumu viļņa, kas ir plaukstoši plaukstoši, ņemot vērā ievērojamo kapitāla pieplūdumu AI nozarē. Perplexity mērķis ir izmantot mākslīgo intelektu, lai apstrīdētu Google dominējošo stāvokli tiešsaistes meklēšanā. Proti, starp Perplexity investoriem ir ievērojams skaits paša Google AI pētnieku.

Sanfrancisko Perplexity ir ar AI darbināmas meklētājprogrammas izstrādātājs, kas konkurē ar OpenAI ChatGPT un Google Bard. Saskaņā ar jaunākajiem ziņojumiem, Perplexity kopš šī mēneša ir guvis ikgadējos periodiskos ieņēmumus USD 3 miljonu apmērā.

Tas nozīmē ievērojamu novērtējumu, kas ir aptuveni 150 reizes lielāks par ARR, kas ir būtisks rādītājs uzņēmumam ar agrīnu vilkmi. Tomēr tas atbilst vērtējumiem, ko ieguvuši citi ar AI saistīti jaunizveidoti uzņēmumi, kuri nesen ir ieguvuši finansējumu, piemēram, modeļu izstrādātājs Anthropic un AI modeļu krātuve Hugging Face.

Atšķirībā no Google un Bing, Perplexity piedāvā jaunu meklēšanas modeli, kas lietotājiem ļauj savā vietnē ievadīt vienkāršus vaicājumus. Piemēram, vaicājuma piemērs ir: “Kāpēc mēs nevaram sagremot zāli?” Atbildot uz to, Perplexity ģenerē kodolīgas atbildes, izmantojot savas AI sistēmas. Vienlaikus ar finansēšanas kārtu uzņēmums otrdien atklāja iOS lietotni. Šo soli pamudināja atklājums, ka lielākā daļa tās trafika rodas no mobilajām ierīcēm.

IVP nav vienīgais Perplexity ieguldītājs; starta uzņēmums lepojas ar iespaidīgu atbalstītāju klāstu. Tas ietver tādus slavenus cilvēkus kā Meta Platforms galvenais AI zinātnieks Jans Lekuns, kā arī seši pašreizējie un bijušie AI pētnieki no Google un tā brāļa uzņēmuma DeepMind. Starp tiem ir Džefs Dīns, Google vecākais viceprezidents pētniecības un mākslīgā intelekta jautājumos, kurš uzņēmuma darbības sākumposmā darbojās kā eņģeļu investors. Šie iespaidīgie savienojumi daļēji ir saistīti ar Perplexity izpilddirektoru Aravind Srinivas, kurš iepriekš veica pētījumus DeepMind un Google Brain pētniecības komandā pirms uzņēmuma dibināšanas.

2022. gadā Aravinds Srinivass, Endijs Konvinskis, Deniss Jarats un Džonijs Ho dibināja Perplexity AI sarunvalodas meklētājprogramma, kas palīdz lietotājiem sniegt atbildes uz jautājumiem, izmantojot valodu modeļus. Tāpat kā citi ģeneratīvie AI jaunizveidotie uzņēmumi, kas ir izveidojuši AI ietītājus uz esošajiem lielajiem valodu modeļiem (LLM), piemēram, ChatGPT, Perplexity izmanto lielu valodu modeļu iespējas, īpaši izmantojot OpenAI GPT tehnoloģiju. Šis pamats dod iespēju Perplexity AI saprast un ģenerēt tekstu cilvēkiem līdzīgā veidā.