Pēc Activision darījuma Microsoft maina noskaņojumu par CMA

Microsoft un tā darījums par Activision Blizzard iegādi sākotnēji nebija piemērots Apvienotās Karalistes CMA. Un tieši šis iegādes bloks lika Microsoft atgriezties pie rasēšanas dēļa un pārstrukturēt darījumu, lai tas atbilstu CMA standartiem. Sākotnēji Microsoft prezidents Breds Smits un citi darbinieki no Microsoft un Activision Blizzard nebija pārāk apmierināti ar CMA lēmumu.

Smits atzīmēja, ka CMA, kas bloķēja darījumu pirms pārstrukturēšanas, uzņēmumam Apvienotajā Karalistē bija “tumšā diena”. Taču ātri uz priekšu Smits ir nedaudz mainījis savu melodiju. CMA tagad ir apstiprinājusi iegādi, un Microsoft var brīvi īstenot savus plānus. Pēc šī labvēlīgākā rezultāta Smits ir pārdomājis savu nostāju attiecībā uz Apvienotās Karalistes regulatoru.

Smits nesen intervijā runāja ar BBC Radio 4 un teica, ka CMA ir “stingra, bet godīga”. Tomēr, lai gan Smitam tagad ir nedaudz atšķirīgs skatījums uz visu lietu, viņš pilnībā nemaina savu nostāju. Runājot ar BBC Radio 4, viņš teica: “Es noteikti neatkāpšos no visām bažām, kuras izteicu, runājot aprīlī, bet es varētu izvēlēties nedaudz citus vārdus, lai izteiktu savu viedokli.”

Microsoft bija spiesta mainīt Activision darījumu, lai nomierinātu CMA

Reāli, nepieciešamība pārstrukturēt darījumu bija saistīta ar patērētāju. Vismaz CMA acīs. Kad tas sākotnēji tika bloķēts, CMA bažas bija par mākoņspēlēm. Darījuma apstiprināšana patērētājam varēja pasliktināties. Tā kā Microsoft būtu bijusi iespēja bloķēt Activision Blizzard spēles savam Xbox Game Pass pakalpojumam. Microsoft atbildēja, pārdodot šīs tiesības uzņēmumam Ubisoft. Tā arī noslēdza darījumus ar NVIDIA, lai Xbox un Activision spēles nodrošinātu GeForce NOW.

Un tikai pagājušajā mēnesī mēs redzējām, ka pirmais no šiem Activision nosaukumiem parādījās kopā ar Call of Duty. Pat pirms jebkādi tituli nokļuva Game Pass. Šāda veida izmaiņas sniedza CMA pārliecību, kas tai nepieciešama, lai apstiprinātu iegādi. Tomēr regulators norāda, ka Microsoft nav rīkojies pareizi. Sakot, ka Microsoft vilcinājās procesu un “tērēja laiku un naudu” šajā procesā.