Pavedieni, kas ļauj atteikties no politiska satura ieteikumiem

2024. gads ir saspringts gads, īpaši politiskajā kontekstā. Vēlēšanas notiks lielākajās pasaules daļās, tostarp ASV prezidenta vēlēšanas, Dienvidāfrikas vispārējās vēlēšanas un Indijas vispārējās vēlēšanas. Nevar noliegt, ka sociālie mediji nepalīdz cilvēkiem veidot viedokļus, īpaši par pasaules līderiem. Lai gan tas var palīdzēt veidot izpratni, tas var spēlēt velna sketus. Šajā situācijā Meta ir nākusi klajā ar īpašu pieeju. Tajā teikts, ka Instagram un Threads neieteiks politisku saturu, ja vēlaties. Neaizmirstiet, ka Google tajās pašās piezīmēs bija arī minējis kaut ko par to, kā tas ierobežotu ar vēlēšanām saistītus vaicājumus vietnē Bard.

Instagram un Threads ierobežos politisko saturu

Meta paplašina esošo politiku uz Instagram un Threads. Iepriekš ieteikumos tika ierobežots politiskais saturs no kontiem, kuriem lietotāji neseko. Tagad šī politika attiecas arī uz Threads un Instagram.

Instagram boss Adams Mosseri kopīgoja saistītos atjauninājumus vietnē Threads. Viņš apstiprināja, ka šie atjauninājumi būs tuvāko nedēļu laikā. Meta piederošais Facebook, kas bija iesaistīts Cambridge Analytica datu skandālā, kas saistīts ar lietotāju datu nepareizu izmantošanu vēlētāju profilu izveidošanai, līdzīgus pasākumus ieviesīs vēlāk.

“Mūsu mērķis ir saglabāt iespēju cilvēkiem izvēlēties mijiedarboties ar politisko saturu, vienlaikus ievērojot katras personas apetīti pēc tā,” raksta Mosseri.

Vienmēr ir iespēja atgriezties

To sakot, Instagram un Threads nepārspēj politisko entuziastu vēlmes. Viņiem vienmēr būs iespēja lietotnē atsaukt šīs izmaiņas. Viņi var atrast slēdzi politiskā satura ierobežošanai vai neierobežošanai lietotnes sadaļā Ieteiktais saturs.

Tomēr tas neietekmēs to, kā lietotāji redz ziņas no kontiem, kuriem viņi seko tieši. Tāpēc lietotājiem, kuri seko tiem Instagram un Threads kontiem, kuros tiek publicēts politisks saturs, nav jāuztraucas.

Meta arī teica, ka profesionālie konti pakalpojumā Instagram varēs pārbaudīt, vai tie ir piemēroti satura ieteikumiem, pamatojoties uz viņu nesenajiem politiskajiem ierakstiem. Viņi to var izdarīt, izmantojot funkciju Konta statuss. Šie lietotāji var pārskatīt savus jaunākos ierakstus, veikt izmaiņas, ja nepieciešams, pieprasīt pārskatīšanu, ja viņi nepiekrīt Meta lēmumam, vai uz laiku pārtraukt politiska satura publicēšanu, lai atkal varētu saņemt ieteikumus.