Pārtikas piegādes uzņēmums Delivery Hero pārdod akcijas konkurējošā uzņēmumā Deliveroo, bet maksā cenu tirgus vērtībā

Vācijas pārtikas piegādes gigants Delivery Hero pirmdien atteicās no konkurenta Deliveroo, bet tagad maksā cenu tirgus vērtībā. Delivery Hero akcijas otrdien noslīdēja līdz visu laiku zemākajam līmenim pēc lēmuma izņemt mazākuma daļu konkurentā Deliveroo.

Šīs ziņas parādījās pēc Delivery Hero paziņojuma pirmdienas vakarā, ka tas pārdos 68 miljonus A klases parasto akciju Deliveroo, kas ir viens no Apvienotās Karalistes lielākajiem pārtikas piegādes pakalpojumiem, par £ 1,13 par akciju (1,43 USD), kas nozīmē 7% atlaidi no Deliveroo pirmdienas slēgšanas cenas. £1,22, liecina CNBC ziņojums.

Kā mēs ziņojām pirms trim gadiem, Delivery Hero iegādājās 5,09% Deliveroo akciju, meklējot iespējas paplašināt savu nospiedumu Eiropā. Darījuma rezultātā britu firma tika novērtēta 335 miljonu eiro (apmēram 284 miljonu mārciņu) vērtībā.

Paredzams, ka Delivery Hero akciju pārdošana izmaksās aptuveni 76,8 miljonus mārciņu. Šī summa veido mazāk nekā trešdaļu no sākotnējās akciju iegādes cenas 2021. gadā, ziņo Reuters. Delivery Hero paziņoja, ka pārdod savu daļu Deliveroo, lai efektīvāk pārdalītu savu naudu.

Iepriekšējā šī mēneša tirdzniecības atjauninājumā Deliveroo minēja, ka tā gada peļņa 2023. gadā nedaudz pārsniegs iepriekš noteikto diapazonu no 60 līdz 80 miljoniem mārciņu (76 līdz 101 miljons ASV dolāru).

Deliveroo arī prognozēja pasūtījumu vērtības pieaugumu savā platformā par 3%, saskaņojot ar iepriekšējiem norādījumiem. 2023. gadā Deliveroo akcijas uzrādīja cienījamu sniegumu, pieaugot par vairāk nekā 30%, galvenokārt pateicoties tehnoloģiju sektora atveseļošanai.

Delivery Hero pēdējos gados ir aktīvi iegādājies uzņēmumus, lai saglabātu savas pozīcijas kā vadošā globālā pārtikas piegādes platforma. 2011. gadā izveidoja CJ Foo, Klods Riters, Deivids Beilijs, Kolja Hebenštreita, Markuss Fīrmans, Ņikita Fārenholcs, Niklass Ostbergs un Treisija Ričardsone. Delivery Hero, kura galvenā mītne atrodas Berlīnē, Vācijā, pārvalda tiešsaistes pārtikas pasūtīšanas vietņu tīklu ar vairāk nekā 100 restorāniem. partneri 21 valstī ar vairāk nekā 73 000 restorānu partneru.

Sākotnēji Amazon atbalstīja Deliveroo, kas atrodas Londonā, Anglijā, un to 2013. gadā dibināja Vils Šu un Gregs Orlovskis. Uzņēmums gūst ieņēmumus, iekasējot no restorāniem komisijas maksu un no klientiem maksu par pasūtījumu.

Pašlaik Deliveroo darbojas vairāk nekā 500 pilsētās 14 tirgos, tostarp Austrālijā, Beļģijā, Francijā, Vācijā, Honkongā, Itālijā, Īrijā, Nīderlandē, Singapūrā, Spānijā, Taivānā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Kuveitā un Apvienotajā Karalistē. Darījumu vadīja Ričards Buls, Proskauer privātā kapitāla partneris Londonā, un to atbalstīja līdzstrādnieki Endrjū Hotons un Darpits Mehta.