Parīzē bāzētais riska kapitāla uzņēmums Singular piesaista USD 435 miljonus otrajam fondam, kas paredzēts Eiropas tehnoloģiju jaunizveidotiem uzņēmumiem

Singular, riska kapitāla uzņēmums, kas atrodas Parīzē, pēdējos trīs gadus ir saglabājis zemu profilu, darbojoties nedaudz slepeni. Neskatoties uz lidojumiem zem radara, uzņēmumam kopš tā darbības uzsākšanas 2020. gadā ir izdevies piesaistīt vairāk nekā 600 miljonus eiro, tādējādi ierindojot to dažu Francijas lielāko investoru līgā.

Tagad Singular beidzot ir nonācis uzmanības centrā ar nozīmīgu paziņojumu par finansējumu. Šodien uzņēmums atklāja, ka ir slēdzis jaunu 400 miljonu eiro (aptuveni 435 miljonu ASV dolāru) agrīnās stadijas fondu, pamatojoties uz tā sākotnējā 225 miljonu eiro fonda panākumiem, kas tika izveidots 2020. gada sākumā, ziņoja Sifted. Šis solis pozicionē Singular tiešā konkurencē ar fondiem, ko savākuši daži no Francijas pieredzējušākajiem investoriem, vienlaikus strādājot ar komandu, kurā ir nedaudz vairāk par 10 personām.

Visi pirmā fonda investori, kas arī darbojās kā komandītpartneri, atbalstīja jauno fondu, daži ieguldīja lielākas summas. Turklāt Singular paplašināja savu ierobežoto partneru bāzi, iekļaujot ASV fondu un ģimenes birojus gan no ASV, gan no Eiropas. Fonds savu cieto maksimālo robežu sasniedza 2023. gada otrajā pusē.

Singular, kuru līdzdibināja un vada bijušie Alven investori Džeremijs Uzans un Rafi Kambers, plāno atbalstīt Eiropas uzņēmumus dažādās nozarēs, īpaši koncentrējoties uz A sērijas investīcijām, bet aptverot sēklu līdz B sērijas posmiem. Biļešu lielums būs no 1 miljona eiro līdz 25 miljoniem eiro. Riska kapitāla uzņēmums ar jauno fondu jau ir ieguldījis četros uzņēmumos, tostarp Osium AI, franču jaunu materiālu uzsācējs, Thynk, viesmīlības CRM un Continuum Industries, Skotijas AI uzņēmums.

Uzans un Kambers, kas pazīstami ar savu līdzdalību tādos augsta līmeņa investīcijās kā Algolia, Qonto un Stripe, uzsvēra savu desmit gadus ilgo veiksmīgo sadarbību kā galveno faktoru investoru piesaistē Singular. Neskatoties uz sarežģītiem līdzekļu vākšanas nosacījumiem, duets pārsniedza savu sākotnējo 350 miljonu eiro mērķi otrajam fondam.

“Kad jūs esat laba komanda, kas strādā kopā 10 gadus ar labiem sasniegumiem, un sakāt, ka grasāties uzsākt savu darbību, LP redz potenciālu,” saka Uzans. “Tas ir mazliet kā būt iesācējam. Ja jūs esat atkārtoti dibinātāji, kuri ir paveikuši labas lietas, visi vēlas uzņemt termiņu lapu.

Atšķirībā no citiem Parīzē bāzētiem riska kapitāla uzņēmumiem, Singular ir izcēlies ar konsekventu ieguldījumu Eiropas jaunizveidotajos uzņēmumos kopš tā dibināšanas. Mērķis ir izveidot Singular kā 1. līmeņa riska kapitāla uzņēmumu, kas spēj konkurēt ar tādiem labi zināmiem nosaukumiem kā Index Ventures, Accel, Balderton, Atomico un EQT. Uzans uzsvēra jaunu vispārēju riska kapitāla uzņēmumu trūkumu Eiropas mērogā, uzsverot Singular unikālo pozīciju tirgū.

“Tiek veidojas daudz mazu fondu, kas ļoti bieži tiek veidoti, balstoties uz indivīdiem, vai nu ar individuālu ģimenes ārsta pieeju, vai sākuma fonda pieeju ar noteiktu vertikāli, vai koncentrējoties uz noteiktu ģeogrāfiju,” sacīja Uzans. “Taču vispārējs riska kapitāla uzņēmums Eiropas mērogā, bez vertikāles, bez ģeogrāfijas, tikai konkurē ar dažiem zīmolu nosaukumiem, kas dabiski ienāk prātā, es neesmu pārliecināts, vai ir daudz jaunu.”