Operatori palīdz Roterdamas ostai nākamajā gaisa telpas pārvaldības posmā

Roterdamas osta sper ievērojamus soļus bezpilota lidaparātu lidojumu pārvaldībā virs savas teritorijas. Veiksmīga WebApp palaišana lidojuma apgabalu pieprasījumiem, ko papildina bezpilota lidaparātu operatoru atsauksmes, ir radījusi vērtīgu ieskatu un nepārtrauktus uzlabojumus. Ir pieliktas pūles, lai uzlabotu gan kuģu atrašanās vietu, gan apkalpes gaisa satiksmes redzamību Airwayz UTM sistēmā.

Vērtīgas atziņas

Reģistrācijās iegūtie dati sniedz būtisku ieskatu gaisa telpas izmantošanā, tostarp lidojumu ilgumos, vēlamajos lidojuma augstumos un maksimālās slodzes laikā. Šīs atziņas palīdz labāk izprast un pārvaldīt dronu darbības. Konkrēti, 8% lietojumprogrammu bija nepieciešamas nelielas korekcijas, lai izvairītos no konfliktiem ar citiem iesniegumiem, parādot sistēmas efektivitāti darbības traucējumu novēršanā.

Reaģējot uz lietotāju atsauksmēm, maksimālais lidojumu pieteikumu ilgums uz laiku pagarināts līdz piecām stundām. Šī pielāgošana operatoriem vienkāršo plānošanu, ļaujot tiem veikt visu dienu tikai ar diviem lietojumiem, lai gan tas ne vienmēr veicina efektīvāku gaisa telpas izmantošanu. Pieaugot lietojumprogrammu apjomam, precīza laika periodu noteikšana kļūst arvien svarīgāka.

Operatori tiek aicināti pirms lidojumiem pārbaudīt WebApp gaisa telpas atjauninājumus un darbības izmaiņas. Turklāt Roterdamas osta iestājas par tiešu integrāciju ar UTM sistēmu, izmantojot dronu operētājsistēmu vai atbalsta lidojumu programmatūru. Šis virziens uz tiešu savienojumu sola netraucētas darbības un reāllaika datu apmaiņu. Informācija par tiešu integrāciju, izmantojot SDK/API, ir pieejama pēc pieprasījuma no Roterdamas ostas.

Apvienots bezpilota lidaparātu un kuģu datu pārskats

Kuģu datu integrēšana UTM sistēmā, izmantojot publiskos AIS datus, sniedz visaptverošu priekšstatu gan par droniem, gan kuģu atrašanās vietām. Šī sinerģija ļauj ostas pārvaldei izstrādāt integrētu bezpilota lidaparātu lidojumu zonu perspektīvu attiecībā pret kuģu kustībām un pozīcijām.

Raugoties nākotnē, lai izveidotu specifiskāku politiku lidojumiem pie vai virs kuģiem, īpaši tiem, kas pārvadā bīstamus materiālus, būs nepieciešami ostas pārvaldes bagātinātie dati. Šīs informācijas, kurā sīki aprakstīti kuģu tipi un to kravas, mērķis ir vēl vairāk uzlabot dronu darbību drošību un efektivitāti jūrniecības apstākļos.

Pilotu aviācijas elektroniskā redzamība

ADS-B un FLARM uztvērēja uzstādīšana sadarbībā ar Aeret un Mapture uzlabos apkalpes gaisa satiksmes noteikšanu ap ostu. Šie sākotnējie uztvērēji, kas novietoti pie radara staba Rozenburgas pussalas galā, aptver gan ostas ieeju, gan daļu U-Space zonas. Dati no šiem uztvērējiem, ciktāl tas tiek izmantots ADS-B, tagad ir redzami arī Airwayz sistēmā, izmantojot JSON, nodrošinot uzticamību, izmantojot patentētus avota datus.

Marks de Hāns no Aeret nākamajā periodā uzraudzīs antenas pārklājumu zemā augstumā. Pēc sākotnējās pārbaudes lēmums par papildu uztvērēju izvietošanu šajā apgabalā tiks pieņemts, pamatojoties uz savāktajiem datiem un antenas izmēģinājuma veiktspēju.

Turklāt Ostas pārvalde sadarbībā ar Nīderlandes Aviācijas un kosmosa centru (NLR), ANWB un Infrastruktūras un ūdens apsaimniekošanas ministriju (I&W) ir uzsākusi pētījumu, lai analizētu vēsturiskos datus par pilotētu gaisa satiksmi. Šīs analīzes mērķis ir novērtēt satiksmes blīvumu un apkalpes un bezpilota satiksmes sastapšanās iespējamību U-telpas zonā, kas ir būtisks solis stratēģiju izstrādē, lai nodrošinātu visu gaisa telpas lietotāju drošību.

Dronu operatoru ziņojumi par komerciāliem helikopteriem, kas regulāri lido zem minimālā augstuma, ir mudinājuši Cilvēku vides un transporta inspekciju (ILT) rīkoties. Šie incidenti norāda uz to, cik svarīgi ir stingri ievērot noteikumus, kā arī uz iespējamu nepieciešamību veikt turpmāku izmeklēšanu par šiem pārkāpumiem.

Dinamiskā lidošanas aizlieguma zona

Ostas pārvalde ir arī iesaistījusies pārrunās ar NHV, Roterdamas pilotu dienesta helikopteru pakalpojumu sniedzēju Pistoolhavenā, koncentrējoties uz helikopteru pilotu un dronu operatoru drošības uzlabošanu. Sarunas mērķis ir izveidot dinamisku lidojumu aizlieguma zonu, kas tiek aktivizēta, kad helikopteri paceļas vai nolaižas, efektīvi noturot dronu satiksmi ārpus zonas šajā laikā.

Dinamisku lidojumu aizlieguma zonu ieviešana iezīmē sākotnējo soli USSP ģeogrāfiskās apziņas pakalpojuma attīstībā.

Pasākums 5. martā

Operatori, kas aktīvi darbojas U-space zonā, kurus interesē šīs norises, tiek aicināti uz demonstrācijas dienu 5. martā. Sīkāku informāciju skatīt programmā. Iepriekšēja reģistrācija ir nepieciešama ierobežotu ietilpību dēļ.