OpenAI strādā pie GPT-5, un tā arī būs "labāk it visā"

Pasaules valdības samits tikko notika Dubaijā. Samitā uzstājās OpenAI izpilddirektors Sems Altons. Viņš atteicās no dažām ziņām par nākamās paaudzes GPT modeli, pie kā uzņēmums strādā. Saskaņā ar ziņojumiem Sems Altmans runāja par GPT-5 un to, kā tas būs “labāks visā”.

Pavisam nesen OpenAI paziņoja par Soru. Šis ir uzņēmuma AI teksta-video ģenerators. Tas spēja izveidot dažus ārkārtīgi reālistiskus videoklipus, kas varēja apmānīt lielāko daļu cilvēku. Pašlaik tas var izveidot līdz 1 minūti garus klipus, pamatojoties uz teksta ievadi. Pašlaik uzņēmums to pārbauda tikai iekšēji, tāpēc cilvēki plašākā sabiedrībā to nevar izmantot.

Sems Altmans runā par GPT-5

Tikko notika Pasaules valdības samits, un mēs guvām nelielu ieskatu tajā, ko OpenAI plāno darīt tālāk. Uzņēmumam jau ir GPT-4 un GPT-4 Turbo. Šie ir jaudīgākie AI modeļi, kas ir pieejami sabiedrībai. Saskaņā ar tiem ir GPT 3.5, kuram lietotāji var piekļūt, izmantojot bezmaksas ChatGPT kontu.

Šobrīd visi šie modeļi ir ārkārtīgi spēcīgi un spēj dziļi saprast un argumentēt. Tāpēc ir grūti iedomāties, ka uzņēmums varētu virzīt lietas vēl tālāk. Tomēr, saskaņā ar Sema Altmena teikto, tas “būs labāks visās jomās”. Tas ir sagaidāms, bet mēs visi domājam, cik daudz labāk tas būs. Acīmredzot katrs solis uz priekšu padara AI salīdzināmāku ar cilvēka intelektu. AI, kas ir tikpat gudrs kā cilvēks, sauc par AGI (mākslīgais vispārējais intelekts).

Par to, cik daudz jaudīgāks GPT-5 būs salīdzinājumā ar GPT-4, kad tas iznāks, kur tas būs pieejams un vai tas ļaus cilvēkiem izkļūt pēc naudas, vēl nav redzams. Mēs esam pārliecināti, ka uzņēmums veic ļoti agrīnas šī modeļa pārbaudes. Viena daļa informācijas, kas mums ir par tā iespējām, ir tāda, ka ar Microsoft starpniecību GPT-5 var atšifrēt 3000 gadus vecu valodu, ko mūsdienu sabiedrībā nevar saprast neviens cilvēks.

Runājot par spekulācijām, mēs esam diezgan pārliecināti, ka tas ietvers attēlu ģenerēšanu, izmantojot DALL-E, video ģenerēšanu, izmantojot Sora, un, iespējams, audio ģenerēšanu. Tomēr tas vēl jāredz. Mēs zinām, ka tas būs multimodāls, tāpēc ir iespējams, ka tā būs patiesība.

Un “Gobi” ir tā nosaukums-o

Šobrīd ar koda nosaukumu “Gobi”. Mums nav precīza izlaišanas datuma, taču uzņēmums plāno to izdot kaut kad šogad. Ņemot vērā, ka chatGPT sākotnēji tika palaists 2022. gada novembrī, iespējams, uzņēmums pieturēsies pie izlaidumiem šajā laika posmā. Tas kopā ar visu pārējo par gp5 vēl ir jāredz.