OpenAI izlaiž GPT-4o — reāllaika AI modeli, kas mijiedarbojas ar balsi, tekstu un redzi

OpenAI beidzot piegādāts! Pēc daudzu dienu spekulācijām OpenAI pirmdien atklāja savu ilgi gaidīto AI modeli un ChatGPT darbvirsmas versiju, kā arī atjauninātu tā saskarnes versiju. Izlaišana ir jaunākais uzņēmuma solis, lai paplašinātu populārā tērzēšanas robota sasniedzamību. Un pēc demonstrācijas video noskatīšanās mēs varam jums godīgi teikt, ka OpenAI ar šo to izpūš no parka.

Tiešraides pasākumā OpenAI galvenā tehnoloģiju vadītāja (CTO) Mira Murati sacīja, ka jaunais AI modeļa atjauninājums, kas nodēvēts par GPT-4o (GPT 4 Zero), nodrošina GPT-4 ikvienam, tostarp OpenAI bezmaksas lietotājiem. Viņa arī piebilda, ka jaunais modelis GPT-4o ir “daudz ātrāks” ar uzlabotām iespējām un spējām mijiedarboties ar tekstu, video un audio.

“Šī ir pirmā reize, kad mēs patiešām speram milzīgu soli uz priekšu lietošanas ērtuma jomā,” sacīja Murati.

Ar reāllaika iespējām jaunajam modelim ir arī uzlabota ChatGPT kvalitāte un ātrums 50 dažādām valodām. Murati sacīja, ka jaunais modelis būs pieejams arī, izmantojot OpenAI API, lai izstrādātāji varētu sākt veidot lietojumprogrammas, izmantojot jauno modeli jau šodien. Viņa piebilda, ka GPT-4o ir divreiz ātrāks par GPT-4 Turbo, par 50% lētāks, un tam ir piecas reizes augstāki ātruma ierobežojumi nekā GPT-4 Turbo.

Divi citi OpenAI dalībnieki Marks Čens un Barets Zofs arī demonstrēja GPT-40 audio un vizuālās iespējas. OpenAI pētnieks Čens sacīja, ka tērzēšanas robotam ir iespēja “uztvert jūsu emocijas”, piebilstot, ka modelis var arī rīkoties, ja lietotāji to pārtrauc.

Demonstrācijas laikā Čens lūdza palīdzību nomierināties pirms publiskas prezentācijas. “Čau, kas notiek? Kā es varu padarīt jūsu dienu gaišāku šodien? ChatGPT audio režīms teica, kad lietotājs to sveicināja.

OpenAI komanda arī lūdza ChatGPT analizēt lietotāja sejas izteiksmi, lai komentētu emocijas, kuras persona var piedzīvot.

“Čau, kas notiek? Kā es varu padarīt jūsu dienu gaišāku šodien? ChatGPT audio režīms teica, kad lietotājs to sveicināja.

Čens arī parādīja, ka modele var stāstīt stāstus pirms gulētiešanas, un lūdza mainīt balss toni, lai kļūtu dramatiskāks vai robotiskāks. Viņš pat uzdrošinājās dziedāt stāstu. Jautrākā daļa bija, kad Zofs lūdza modelim izskaidrot vienkārša lineāra vienādojuma 3x+1=4 atrisināšanas darbības.

Tas vēl nav viss, OpenAI arī uzsvēra, ka viņu jaunais modelis varētu kalpot kā tulks pat audio režīmā. Čens demonstrēja savas spējas, liekot Murati runāt itāļu valodā, kamēr viņš runāja angliski, un rīks nemanāmi pārtulkoja viņu sarunu attiecīgajās valodās.

Demonstrācijas noslēgumā komandas locekļi parādīja modeļa iespējas matemātikas problēmu risināšanā un palīdzot kodēšanas uzdevumos, pozicionējot to kā milzīgu konkurentu Microsoft GitHub Copilot.