OpenAI iegādājas uzņēmuma datu starta programmu Rockset, lai atbalstītu reāllaika analīzi

OpenAI ir iegādājies uzņēmuma analītikas jaunuzņēmumu Rockset, lai efektīvāk izmantotu datus visā tā produktu komplektā un “papildinātu mūsu izguves infrastruktūru dažādos produktos”, piektdienas emuāra ziņā teica uzņēmums.

Paziņojums nāk tikai dienu pēc tam, kad OpenAI bijušais galvenais zinātnieks un ChatGPT-4 veidotājs Iļja Sutskevers paziņoja par sava jaunā AI starta uzņēmuma Safe Superintelligence (SSI) izlaišanu, kas koncentrējas tikai uz droša un jaudīga superinteliģenta AI izstrādi.

“AI ir iespēja pārveidot to, kā cilvēki un organizācijas izmanto savus datus. Tāpēc mēs esam iegādājušies Rockset, vadošo reāllaika analītikas datu bāzi, kas nodrošina pasaules līmeņa datu indeksēšanas un vaicājumu iespējas,” savā emuāra ierakstā norādīja OpenAI.

Tas iezīmē OpenAI pirmo iegādi, kurā tiks integrēta gan iegādātā uzņēmuma tehnoloģija, gan komanda. Lai gan darījuma finansiālie nosacījumi netika atklāti, Rockset līdz šim ir piesaistījis finansējumu 105 miljonu ASV dolāru apmērā.

“Rockset infrastruktūra dod uzņēmumiem iespēju pārveidot savus datus praktiski izmantojamā izlūkošanā,” sacīja OpenAI COO Breds Lightcap. “Mēs esam priecīgi sniegt šīs priekšrocības saviem klientiem, integrējot Rockset pamatu OpenAI produktos.”

Rockset izpilddirektors Venkats Venkataramani šo entuziasmu atkārtoja emuāra ierakstā Rockset vietnē. “Rockset kļūs par daļu no OpenAI un nodrošinās izguves infrastruktūru, kas atbalsta OpenAI produktu komplektu. Mēs palīdzēsim OpenAI atrisināt sarežģītās datubāzes problēmas, ar kurām MI lietotnes saskaras masveidā.

Pēc Venkataramani teiktā, pašreizējie Rockset klienti neredzēs nekādas tūlītējas izmaiņas, un pāreja būs pakāpeniska. Daži Rockset komandas locekļi arī pāries uz OpenAI, nodrošinot netraucētu integrāciju.

Rockset, ko 2016. gadā dibināja bijušie Facebook inženieri Venkats Venkataramani un Dhruba Borthakur, ir pazīstams ar savu mākoņdatošanas un analītikas datubāzi. Starta programma piedāvā bezserveru meklēšanas un analīzes dzinēju, kas ļauj izstrādātājiem un datu zinātniekiem izveidot lietojumprogrammas un informācijas paneļus tieši no neapstrādātiem datiem bez sarežģītiem datu cauruļvadiem vai iepriekšējas datu sagatavošanas.

Venkats Venkataramani, kurš bija Facebook inženieru direktors, pārvaldīja tiešsaistes datu pakalpojumus vairāk nekā 1,5 miljardiem lietotāju. Līdzdibinātājs un CTO Dhruba Borthakur bija datu bāzes inženieris Facebook un RocksDB datu veikala dibinātājs.

Ar šo iegādi OpenAI mērķis ir ievērojami uzlabot datu apstrādes un analītikas iespējas, nodrošinot, ka tā produkti joprojām ir AI inovāciju priekšgalā.

OpenAI, ko 2015. gadā dibināja Sems Altmens un Elons Masks, sāka darboties kā bezpeļņas pētniecības organizācija, kuras mērķis ir veicināt drošu un izdevīgu mākslīgo vispārējo intelektu (AGI). Tomēr 2020. gadā tas kļuva par komerciālu vienību, iezīmējot būtiskas izmaiņas savā ceļā. Neskatoties uz iekšējiem satricinājumiem novembrī, tostarp Altmana īslaicīgo aiziešanu un turpmāko atgriešanos, OpenAI turpina vadīt dinamisko mākslīgā intelekta tirgu, ko veicina tā vadošā produkta ChatGPT panākumi, kas tika laisti klajā 2022. gadā.