OpenAI dibinātājs Andrejs Karpathy aiziet strādāt pie personīgajiem projektiem

Andrejs Karpathy, mākslīgā intelekta pētnieks un viens no OpenAI dibinātājiem, otrdien paziņoja par savu aiziešanu no uzņēmuma, izmantojot ziņu vietnē X (iepriekš Twitter). Karpathy teica, ka viņš pamet uzņēmumu, lai sāktu jaunu nodaļu un “strādātu pie personīgiem projektiem”.

Šis solis iezīmē viņa otro pilnvaru termiņu OpenAI, jo sākotnēji viņš bija komandas daļa no 2015. gada līdz 2017. gadam, bet pēc tam atkal pievienojās 2023. gadā. Konkrēti, gan Karpathy, gan OpenAI ir teikuši, ka viņa aiziešana notika ar labiem nosacījumiem, nevis iekšēju konfliktu dēļ. Šīs ziņas iezīmē būtisku atkāpšanos no OpenAI.

Savā otrdienas ierakstā Karpathy teica:

“Sveiki, jā, es vakar pametu OpenAI. Pirmkārt, nekas “notika” un tas nav kāda konkrēta notikuma, problēmas vai drāmas rezultāts (bet, lūdzu, turpiniet nākt klajā ar sazvērestības teorijām, jo ​​tās ir ļoti izklaidējošas :)). Patiesībā būt OpenAI pēdējā ~ gada laikā ir bijis patiešām lieliski – komanda ir patiešām spēcīga, cilvēki ir brīnišķīgi, un ceļa karte ir ļoti aizraujoša, un es domāju, ka mums visiem ir daudz ko gaidīt. Mans tuvākais plāns ir strādāt pie saviem personīgajiem projektiem un redzēt, kas notiks. Tie no jums, kas man jau kādu laiku ir sekojuši, var nojaust, kā tas varētu izskatīties 😉 Priekā!

Karpatija, kas pazīstama kā ievērojama personība mākslīgā intelekta jomā, strādāja pie projekta, kuru viņš raksturoja kā AI palīgu, cieši sadarbojoties ar uzņēmuma pētniecības vadītāju Bobu Makgrū. Lai gan ChatGPT ir bijis plaši populārs patērētāju vidū, OpenAI mērķis ir ieviest programmatūru, kas spēj automatizēt sarežģītus datora uzdevumus, piemēram, aizpildīt un apstrādāt izdevumu pārskatus, kā pagājušajā nedēļā ziņoja The Information.

Lai gan Karpati kā aiziešanas iemeslu minēja personīgos projektus, specifika joprojām netiek atklāta. Zīmīgi, ka viņa nesenajā OpenAI biogrāfija pieminēja viņa darbu pie “JARVIS veida izveides”, norādot uz iesaistīšanos sarunvalodas AI projektos. Viņa aiziešana ir izraisījusi diskusijas par tās iespējamo ietekmi uz OpenAI notiekošajām iniciatīvām un viņa paša centienu trajektoriju.

Pirms nesenā darba OpenAI Karpathy bija Tesla AI vecākais direktors, kur viņam bija galvenā loma elektrisko automašīnu ražotāja mākslīgā intelekta un vadītāja palīga tehnoloģijas izstrādē.

Karpatija, kurš bija ievērojamā Stenfordas mākslīgā intelekta zinātnieka Fei-Fei Li students, pievienojās OpenAI kā viens no pirmajiem komandas locekļiem pirms pārejas uz Teslu. Viņš nesen ir apspriedis lielo valodu modeļu koncepciju, piemēram, AI, kas darbojas kā jauna veida datoru operētājsistēma.