NVIDIA sola atbloķētu AI potenciālu ar RTX 40 Super sērijas GPU

NVIDIA RTX 40 Super sērijas grafiskie procesori tagad ir oficiāli, un NVIDIA 8. janvāra agri no rīta paziņoja par jaunu grafisko karšu klāstu. Tas atbilst aizdomīgajam paziņojumam pēc NVIDIA teaser uz X. Un mēnešus pēc tam, kad šīs kartes pirmo reizi parādījās noplūdē.

NVIDIA arī nav vienīgā, kas ir paziņojusi par jaunajām kartēm. Būs Founder’s Edition modeļi, kas nāks tieši no NVIDIA. Bet, kā parasti ar saviem GPU laidieniem, tas sadarbojas ar daudziem partneriem, kas izlaiž savus garšus. Dažreiz ar nedaudz atšķirīgiem pulksteņa ātrumiem. MSI ir viens no šiem zīmoliem. Būs pieejamas arī kartes no ASUS, Colorful, Gainward, GALAX, GIGABYTE, INNO3D, KFA2, Palit, PNY un Zotac.

Cenas mainīsies atkarībā no pirkuma zīmola. Bet Founder’s Edition modeļu cena būs no 599 USD par RTX 4070 Super karti. NVIDIA arī izlaiž RTX 4070 Ti Super, un tas sāksies no 799 USD, bet RTX 4080 Super sākot no 999 USD. Arī palaišanas datumi katrai kartei ir atšķirīgi. RTX 4070 Super vispirms būs pieejams plauktos 17. janvārī. Tikmēr jums būs jāgaida līdz 24. un 31. janvārim, lai iegūtu attiecīgi RTX 4070 Ti Super un RTX 4080 Super.

NVIDIA saka, ka RTX 40 Super Series GPU nodrošinās “atbloķētu AI potenciālu” operētājsistēmā Windows

AI mūsdienās ir skaitļošanas spēles nosaukums, un tas attiecas uz CPU un GPU. Lai gan tas gandrīz nav jauns. NVIDIA jau dažus gadus savās grafiskajās kartēs ir integrējusi ar AI darbināmus līdzekļus. Taču šķiet, ka tā izmanto daudz izsvērtāku pieeju, lai izceltu visus AI sasniegumus, nekā tas bija agrāk.

“Jaunie GeForce RTX SUPER GPU ir labākais veids, kā pieredzēt AI datoros,” saka NVIDIA. Šajās jaunajās kartēs tiek izmantoti specializēti Tensor AI kodoli, kas nodrošina “līdz AI TOPS”, kas, pēc NVIDIA domām, nodrošina “spēļu AI pārveidošanas iespējas”. To redzēsit DLSS programmatūrā, kas izmanto AI palielināšanu, lai palīdzētu palielināt kadru skaitu sekundē. Un tāpēc varat saglabāt augstākus grafikas iestatījumus, lai atrastu jauku līdzsvarotu vidusceļu.

Salīdzinot tās ar vecākām 40. sērijas kartēm, NVIDIA saka, ka RTX 4070 Super ir par 20% vairāk kodolu nekā parastajai RTX 4070. Tai arī ir jābūt 1,5 reizes ātrākai nekā vecākajai kartei ar iespējotām DLSS 3 funkcijām. Ja vēlaties palaist spēles ar augstākiem grafikas iestatījumiem, jums būs jāpieliek RTX 4070 Super Ti. Tam vajadzētu arī nodrošināt ievērojami palielinātu kadru ātrumu 1440p izšķirtspējai spēlēs un “līdz 4K” saskaņā ar NVIDIA. Tikmēr pilnībā izsekojamām spēlēm 4K kvalitātē būs nepieciešama RTX 4080 Super.

NVIDIA saka, ka tā tieši pārdos Founder’s Edition kartes, un jūs varēsit tās iegūt arī dažos atlasītajos mazumtirgotājiem.