Ņujorka iesniedz tiesā prasību pret sociālo mediju platformām par jauniešu garīgās veselības krīzi

Ņujorkas mērs Ēriks Adamss trešdien paziņoja, ka pilsēta ir iesniegusi prasību pret TikTok, Instagram, Facebook, Snapchat un YouTube par to “kaitīgo ietekmi uz bērnu garīgo veselību”.

Ņujorkas pilsēta, Ņujorkas Izglītības departaments un Ņujorkas Veselības un slimnīcu korporācija ir kopīgi iesniegušas prasību Kalifornijas Augstākajā tiesā. Prasībā tiek apgalvots, ka sociālo mediju uzņēmumi apzināti izstrādā savas lietotnes tā, lai tās būtu pēc iespējas atkarīgākas pusaudžiem. Pilsētas amatpersonas arī vaino sociālās platformas bērnu sliktajos sasniegumos.

“Mūsu pilsēta ir balstīta uz inovācijām un tehnoloģijām,” sacīja mērs Adams. “Bet daudzas sociālo mediju platformas galu galā apdraud mūsu bērnu garīgo veselību, veicina atkarību un veicina nedrošu uzvedību.”

Prasītāji arī pieprasa, lai sociālās platformas mainītu savu uzvedību un kompensētu to kaitīgo ietekmi uz sabiedrības veselību. Ņujorkas štats apgalvo, ka tas gadā iztērē vairāk nekā 100 miljonus USD jauniešu garīgās veselības programmām un pakalpojumiem.

Sociālās platformas reaģē uz Ņujorkas apsūdzībām

Tikmēr visas Ņujorkas tiesas prāvas sociālās platformas atbildēja uz apsūdzībām un uzsvēra savu stingro gribu aizsargāt bērnus. Meta pārstāvis Endijs Stouns pastāstīja Axios, ka uzņēmums ir “desmit gadus strādājis pie šiem jautājumiem un nolīgis cilvēkus, kuri ir veltījuši savu karjeru, lai nodrošinātu jauniešu drošību un atbalstu tiešsaistē”.

Google pārstāvis José Castañeda sacīja, ka tehnoloģiju uzņēmums sadarbojas ar jaunatnes, garīgās veselības un vecāku audzināšanas ekspertiem, lai saviem jauniešiem nodrošinātu vecumam atbilstošu pieredzi. TikTok un Snapchat arī atsaucās uz saviem vecāku rīkiem un procedūrām, lai nodrošinātu bērnu drošību.

ASV varētu būt nepieciešami federālie likumi, lai aizsargātu sabiedrības garīgo veselību sociālajos medijos

Jauniešu garīgās veselības pasliktināšanās un sociālo mediju ietekme uz tās pasliktināšanos ir karsts ASV likumdevēju debašu temats. Novembrī Senāta Tiesu komiteja rīkoja uzklausīšanu, lai novērtētu sociālo mediju ietekmi uz pusaudžu garīgo veselību. Senāts janvārī rīkoja arī Meta, TikTok, Snap, Discord un X (agrāk Twitter) vadītāju uzklausīšanu, lai sociālajos medijos apspriestu bērnu garīgo veselību.

Pagaidām nav neviena federāla likuma, kas aizsargātu bērnu garīgo veselību tiešsaistes vidē. Rezultātā tiesas prāvu iesniegšana ir vienīgais veids, kā valstis var nodrošināt sociālo mediju uzņēmumu atbildību.