Norvēģijas dronu loģistikas uzņēmums Aviant laiž klajā Kyte, saņemot 1 miljonu eiro valsts finansējuma

Norvēģijas dronu loģistikas uzņēmums Aviant ir uzsācis piegādes mājās pakalpojumu Kyte, kas tagad spēj piegādāt pārtikas preces, līdzi ņemamu pārtiku un bezrecepšu medikamentus mazapdzīvotām vietām un brīvdienu mājām Norvēģijā. Turklāt uzņēmums ir saņēmis papildu valsts finansējumu 1 miljona eiro apmērā no Innovation Norway, lai autonomi piegādātu svarīgas recepšu zāles tieši no aptiekām cilvēkiem attālos un piepilsētas rajonos, kur mobilitāte var būt apgrūtināta lielo attālumu un tādu faktoru dēļ kā slikti ceļi vai slikti laikapstākļi. .

Aviant, kuru 2020. gadā Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā (MIT) dibināja Larss Eriks Fagernēss, Hermans Øie Koldens un Bernhards Paus Grēsdāls, Aviant ir noslēdzis 12 komerciālus līgumus Norvēģijā un Zviedrijā, jo īpaši par Covid-19 testu un asins paraugu transportēšanu starp rajonu slimnīcām. un centrālās slimnīcas pandēmijas laikā. Kopš tā laika uzņēmums ir veicis vairāk nekā 2500 autonomus lidojumus, nobraucot vairāk nekā 35 000 km.

Atšķirībā no citiem tirgū pieejamiem risinājumiem, piemēram, Google Wing vai Manna Drone Delivery, Aviant droni spēj nolidot pat 120 km taisnā līnijā, līdzīgi kā lidmašīna. Paaugstināta efektivitāte un ātrums nozīmē, ka Kyte piegādes diapazons ir ievērojami lielāks nekā citiem gaisa durvju piegādes pakalpojumiem, nodrošinot piegādi 30 km rādiusā atpakaļlidojumiem, salīdzinot ar 2–3 km, ko piedāvā citi pakalpojumu sniedzēji. Aviant ir sertificēts saskaņā ar ES noteikumiem, lai veiktu autonomus lidojumus savienībā.

“Mūsu tehnoloģija izrādījās ļoti svarīga lauku veselības aprūpes pakalpojumiem pandēmijas laikā, kur ziemas ceļu slēgšana nozīmēja, ka mūsu droni bija vienīgā saikne starp Covid-19 testēšanas vietām un laboratorijām Centrālajā Norvēģijā. Tagad, uzsākot Kyte un mūsu finansējumu no Innovation Norway, Luminar Ventures un Bring Ventures, mēs varam nodrošināt cilvēkus attālos un grūti sasniedzamos apgabalos ar viņiem nepieciešamo pārtikas preču un medicīnas preču piegādi tieši pie viņu sliekšņa. bez satiksmes ierobežojumiem un minimālām klimata emisijām,” saka Larss Eriks Fagernēss, Aviant dibinātājs un izpilddirektors.

Klienti var pieprasīt piegādi, izmantojot lietotni Kyte, kur var izvēlēties dažādus pārtikas produktus, gatavus ēdienus un vieglus medikamentus. Kad pasūtījums ir veikts, droni tiek iekrauti ar pasūtītajām precēm Kyte mājas bāzē, pirms tie autonomi piegādā paku un atgriežas bāzē. Līdz šim Kyte ir veikusi piegādes vairāk nekā 4000 km attālumā, un vidējais piegādes laiks ir 24 minūtes.

Saskaņā ar Fortune Business Insights datiem dronu piegādes tirgus pieaugs no 998 miljoniem ASV dolāru 2020. gadā līdz 31 miljardam ASV dolāru 2028. gadā ar gada pieauguma tempu 24,4%. Pasaulē katru dienu tiek veiktas vairāk nekā 2000 dronu piegādes, sākot no ārkārtas piegādēm attālos apgabalos līdz pārtikas piegādei pilsētās.

Fagernæs turpina: “Dronu piegāde no durvīm līdz durvīm ir bijusi aktuāla tēma jau gadiem, taču lielākā daļa komerciālo mēģinājumu ir aprobežojušies ar nelielām, atklātām teritorijām, piemēram, vienu parku vai tehnoloģiju, kas ierobežo rādiusu līdz 2-3 kilometriem. Ja daudzi uzņēmumi ir saņēmuši sākotnējo finansējumu, komerciāla pēdējā jūdzes piegādes pakalpojuma izveide un darbība ir izrādījusies ārkārtīgi sarežģīta. Tas mainās ar Kitu. Mums ir liels piegādes rādiuss, darbības atļaujas un nav prasību pilotiem vai novērotājiem maršrutā. Mēs faktiski ar dronu piegādājam pārtiku, pārtikas preces un zāles līdz cilvēku sliekšņiem Norvēģijā.

2022. gada septembrī uzņēmums Aviant piesaistīja 2,3 miljonu eiro apjomā, ko vadīja Norvēģijas pasta dienesta riska grupa Bring Ventures. Uzņēmums plāno 2023. gada laikā atvērt otru bāzi Norvēģijā, kas ļaus apkalpot 20 000 – 30 000 attālu brīvdienu māju ar piegādi no durvīm līdz durvīm. Ilgākā laika posmā Aviant plāno nodrošināt bezpilota lidaparātu piegādi mājās lielākajai daļai Norvēģijas iedzīvotāju, kā arī ES tirgos.

“Aviant piedāvā perfektu pārbaudītu, uzticamu tehnoloģiju, lielisku cilvēku un tirgus, kas ir gatavs pārņemt, kombinācija,” saka Aneta Bergere Sērli, Bring Ventures investīciju menedžere. “Mēs ieguldījām Larsā Ērikā un komandā, jo uzskatām, ka bezpilota lidaparātu piegāde ir galvenā loģistikas nākotnes sastāvdaļa, un spēja palaist Kyte tik īsā laika posmā parāda, cik ļoti šī komanda mūs virza uz šo nākotni.”