Nokia demonstrē iespaidīgu tālruņa zvanu tehnoloģiju ar 3D audio

Nokia vadītājs ir veicis pirmo “ieskaujošo” tālruņa zvanu kā demonstrāciju. Šī ir jauna tehnoloģija, pie kuras uzņēmums strādā. Tas sola piedāvāt uzlabotu zvanīšanas pieredzi, pateicoties 3D telpiskā audio tehnoloģijai.

Pekka Lundmark, Nokia izpilddirektors, atklāja sīkāku informāciju par tehnoloģiju. Viņš bija arī tas, kurš sarunājās ar Stefanu Lindstrēmu, Somijas vēstnieku digitalizācijas un jauno tehnoloģiju jautājumos. Saskaņā ar Lundmark teikto, ieskaujoši tālruņa zvani ir paredzēti, lai piedāvātu ciešāku saziņas pieredzi. Tas palīdzēs padarīt visu pušu mijiedarbību reālāku. Mērķis ir līdzīgs Google projektam Starline, taču ar daudz mazākām prasībām.

Jaunā Nokia 3D audio balstīta ieskaujošā tālruņa zvanu tehnoloģija

Pašlaik balss zvani izmanto monofonisko audio. Tas nozīmē, ka visa skaņa tiek saspiesta, lai izvadītu caur vienu kanālu, kas ievērojami samazina kvalitāti. Tas arī pilnībā novērš atdalīšanas sajūtu starp visiem zvana laikā esošajiem skaņas elementiem. No otras puses, Nokia ieskaujošie zvani to atrisina, ieviešot 3D audio tehnoloģiju.

Viena no tehnoloģijas priekšrocībām ir tā, ka tai nav nepieciešamas īpašas ierīces. Pirmais visaptverošais zvans tika veikts, izmantojot parastu 5G atbalstītu tālruni. Vienīgās aparatūras prasības ir atbalsts 5G tīkliem un vismaz diviem mikrofoniem. Mūsdienās miljoniem ierīču atbilst šīm prasībām.

Tehnoloģija ir saderīga gan ar zvaniem starp diviem cilvēkiem, gan ar sapulcēm starp vairākiem cilvēkiem. Pēdējā to varētu izmantot vēl labāk, jo trīsdimensiju skaņa atdalīs visu dalībnieku balsis. Tas ļaus atšķirt katra dalībnieka balsis pēc viņu telpiskās pozīcijas.

Nokia visaptverošā tālruņa zvanu tehnoloģija būs viena no 5G Advanced priekšrocībām. 5G Advanced ir nākamais evolūcijas lēciens mobilo sakaru tīklos pirms 6G ienākšanas. Uzņēmumam tā īstenošanai būs jāpanāk licencēšanas līgumi. Tātad, iespējams, jums būs jāgaida daži gadi, pirms tas būs pieejams ikvienam.