No IPO mīļotā līdz izņemšanai no saraksta: pašpiedziņas tehnoloģiju jaunuzņēmuma TuSimple nemierīgais ceļojums beidzas ar Nasdaq izstāšanos

Uzņēmums TuSimple Holdings ir nolēmis izņemt no biržas Nasdaq un pārtraukt reģistrāciju ASV vērtspapīru regulatorā. Šis solis ir novedis pie autonomās braukšanas tehnoloģiju uzņēmuma akciju samazinājuma par 40% pirmspārdošanas tirdzniecības laikā.

Šīs ziņas nāk tikai divus gadus pēc tam, kad TuSimple atlaida savu līdzdibinātāju un izpilddirektoru Sjaodi Hou pēc iekšējas izmeklēšanas, kas atklāja saikni ar Ķīnas jaunuzņēmumu. Hou tika atlaists dienu pēc tam, kad The Wall Street Journal publicēja ziņojumu, atsaucoties uz nenosauktiem avotiem, ka TuSimple saskaras ar vairāku federālo aģentūru izmeklēšanu.

Pašpiedziņas starta uzņēmums, kas tika publiskots 2021. gadā, uzsvēra tā vērtējuma un likviditātes samazināšanos, kā arī ievērojamu akciju cenu svārstību pieaugumu kopš tā sākotnējā publiskā piedāvājuma. Trešdienas paziņojumā TuSimple šos izaicinājumus attiecināja uz procentu likmju paaugstināšanos un paaugstinātu piesardzību tirgū makroekonomiskās nenoteiktības dēļ, kas ietekmēja investoru noskaņojumu attiecībā uz tādiem tehnoloģiju uzņēmumiem pirms ieņēmumu iegūšanas kā tā pati.

TuSimple paredz, ka pēdējā tirdzniecības diena ASV fondu biržā būs aptuveni 7. februārī. Sandjego bāzētais uzņēmums iepriekš maijā bija publiskojis pārstrukturēšanas plānus, kas ietvēra darbinieku atlaišanu un aktīvu vērtības samazināšanos, kuras mērķis bija līdzsvarot izmaksu struktūru saistībā ar finansējuma trūkumu nozarē.

Uzņēmums pašlaik pārveidojas, un tas uzskata, ka orientēties šajā procesā ir vairāk iespējams kā privātam uzņēmumam, nevis kā publiski tirgotam uzņēmumam. TuSimple norādīja: “Ieguvumi, paliekot publiski tirgotam uzņēmumam, vairs neattaisno izmaksas.”

Deviņos mēnešos, kas beidzās 30. septembrī, TuSimple ziņoja par zaudējumiem no darbības 248,6 miljonu ASV dolāru apmērā, kas liecina par uzlabojumiem salīdzinājumā ar 341,7 miljoniem ASV dolāru tajā pašā periodā 2022. gadā, ziņoja Reuters. Šis uzlabojums ir saistīts ar uzņēmuma centieniem samazināt pētniecības un izstrādes izmaksas un uz akcijām balstītu atalgojumu darbiniekiem.

Pirms pārdošanas uzsākšanas uzņēmums piesaistīja finansējumu 120 miljonu ASV dolāru apmērā, lai paplašinātu tālsatiksmes pakalpojumus flotēm un kopā ar oriģinālo iekārtu ražotājiem un 1. līmeņa piegādātājiem izstrādātu komerciālu pašpiedziņas kravas automašīnu. Pašlaik tiek lēsts, ka ASV kravu pārvadājumu nozare ir aptuveni USD 1 triljons.

2015. gadā dibināto Jianan Hao, Mo Chen un Xiaodi Hou, Sandjego bāzētā TuSimple ir globāla pašpiedziņas kravas automašīnu kompānija. Jaunuzņēmums izstrādā komerciālai lietošanai gatavu 4. līmeņa (SAE) pilnībā autonomas braukšanas risinājumu loģistikas nozarei. TuSimple kravas automašīnas ir pirmās un vienīgās, kas spēj patstāvīgi braukt no noliktavas uz depo, un tās katru dienu dara to klientu labā.