Nikola dibinātājam Trevoram Miltonam piespriests 4 gadu cietumsods par investoru apkrāpšanu

Apkaunojošajam Nikola dibinātājam Trevoram Miltonam ir piespriests četru gadu cietumsods pēc viņa notiesāšanas par investoru apkrāpšanu 2022. gada oktobrī. Diezgan neparastā tiesas zāles ainā Miltons, cenšoties izvairīties no cietumsoda, izvirzīja dažādas personiskas problēmas. problēmas, tostarp viņa čeroku mantojums, viņa sievas Laima slimība, viņa mātes krūts vēzis un viņa piederība LDS ticībai.

Asaru pilnā lūgumā tiesneša priekšā Miltons sāka, pieminot savu ceturtdaļu čeroku indiāņu mantojuma, sakot:

“Kamēr es pārdomāju savu mantojumu (izvelk salvetes no kastes), atvainojiet, jūsu godātais kungs, man nekad agrāk nebija jārunā par šīm lietām. Es esmu viena ceturtdaļa čeroku — notika etniskā tīrīšana pret maniem senčiem.

Spriedums pieņemts nedaudz vairāk nekā gadu pēc tam, kad Miltons ASV tiesā tika atzīts par vainīgu investoru apkrāpšanā trīs no četrām krāpšanas apsūdzībām saistībā ar nepatiesiem paziņojumiem, ko viņš sniedza, lai palielinātu uzņēmuma akciju vērtību, kamēr viņš bija EV uzņēmuma izpilddirektors. .

Šodien tiesas sēdē Miltons pauda nožēlu par savu rīcību, sakot: “Es jūtos šausmīgi pret visiem iesaistītajiem. Man bija brīnišķīgi vecāki. Es vēlētos sniegt detalizētus piemērus par to, kas es patiesībā esmu. Es lūdzu jūs atvērt savu sirdi; Bībele saka, ka Dievs skatās uz sirdi. Pirms lēmuma pieņemšanas, lūdzu, klausieties beigas.

“Mani cilvēki tika spiesti iebraukt Oklahomā, un jūs joprojām varat redzēt ieilgušo traumu rezervācijās. Par laimi, paaudžu trauma apstājās ar manu māti; viņa pieņēma apzinātu lēmumu nenodot to saviem bērniem. Man jau no mazotnes vienmēr ir bijusi maiga sirds,” viņš emocionāli dalījās.

Viņš turpināja dalīties personīgā stāstā par savas mātes cīņu ar vēzi, stāstot: “Trešajā klasē es skatījos “Kur aug sarkanā paparde” — es raudāju, un citi par mani smējās. Toreiz es sapratu, ka mani nekad īsti nesapratīs. Tad mamma saslima. Viņai tika veikta vēža ārstēšana ar morfiju, un galu galā ārstiem bija jāizņem viņas krūtis. Viņa beidzās plika. ”

Pārejot uz citu tēmu, Miltons iedziļinājās plašā stāstījumā par debesīm: “Mans tēvs pārdeva mūsu mājas, mūsu garāža palika tukša. Neskatoties uz to, ko apgalvo neskaitāmi raksti no tā sauktajiem viltus medijiem, man nebija tiesību. Ļaujiet man padalīties ar dažiem mirkļiem, kurus es pat neesmu atklājis savai ģimenei. Mana māte reiz man aprakstīja Debesu skaistumu; viņa apgalvoja, ka ir apmeklējusi. Viņa runāja par krāsām debesīs, kuras uz Zemes neeksistē, kur jūsu tīrība tiek pārraidīta dinamiskās nokrāsās. Tas ir rūpīgs pārskats par visu jūsu pastāvēšanu. Tie, kas meklēja iznīcināšanu, tika uzskatīti par netīriem.

Viņš turpināja, apspriežot grēku nožēlas un pēcnāves jēdzienu, sakot: „Grēku nožēlošanas process var ilgt tūkstošiem gadu otrā pusē — to viņi sauc par elli. Katrs lēmums tiek pārraidīts miljardiem Dieva radījumu, un mūsu spēja uztvert informāciju ir gandrīz bezgalīga. Kopš tā brīža es visu atceros.

2022. gada oktobrī ASV žūrija notiesāja Miltonu par krāpšanu lietā, kurā tika apgalvots, ka viņš melojis investoriem par elektrisko transportlīdzekļu uzņēmuma tehnoloģiju. Pēc aptuveni piecu stundu ilgas apspriedes žūrija atzina arī Miltonu par vainīgu vienā vērtspapīru krāpšanā un divos apsūdzībās. Tomēr viņš tika attaisnots papildu apsūdzībā par krāpšanu ar vērtspapīriem. Prokurori 40 gadus veco Miltonu attēloja kā “krāpnieku” tiesas prāvas laikā federālajā tiesā Manhetenā, Ņujorkā.

Visa sāga sākās 2020. gada septembrī, kad Trevors Miltons tika pakļauts SEC izmeklēšanai pēc īso pozīciju pārdevēja apgalvojumiem, ka viņa dibinātais elektrisko kravas automašīnu ražotājs Nikola ir maldinājis investorus. Apsūdzētājs, pazīstams kā Hindenburgs, apgalvoja, ka Miltons ir safabricējis informāciju par Nikolas tehnoloģiju, lai veicinātu uzņēmuma izaugsmi un nodrošinātu partnerattiecības ar automašīnu ražotājiem.

Ziņojumā ar nosaukumu “Nikola: Kā izveidot melu okeānu partnerībā ar lielāko automobiļu oriģinālo iekārtu ražotāju Amerikā” Hindenburgs raksturoja Nikola kā “sarežģītu krāpšanu, kas balstīta uz desmitiem melu”, kuru organizēja Miltons. Ziņojums tika publicēts tikai divas dienas pēc tam, kad Nikola paziņoja par partnerības darījumu ar General Motors, izraisot abu uzņēmumu akciju cenu kāpumu.

Tiesnesis Štrauss apstiprināja, ka Miltona maldinošās darbības notika laikā no 2019. gada novembra, kad viņš ierosināja Nikolas publisko piedāvājumu, līdz 2020. gada septembrim, mēnesim, kad viņš aizgāja no uzņēmuma. Saskaņā ar tiesneša teikto Miltons šajā laika posmā bija apņēmies uzturēt Nikolas akciju cenu augstā līmenī, ļaujot viņa līdzdalībai pārsniegt 7 miljardus USD, kad uzņēmuma akcijas sasniedza augstāko punktu.

Miltons 2014. gadā nodibināja uzņēmumu Nikola, kas atrodas Soltleiksitijā, koncentrējoties uz lieljaudas kravas automašīnu būvniecību, izmantojot hibrīda ūdeņraža un elektrisko spēka piedziņas. Konkrēti, neskatoties uz septiņu gadu pastāvēšanu, uzņēmums vēl nav pārdevis nevienu automašīnu vai kravas automašīnu. Uzņēmums, kas nosaukts izgudrotāja Nikola Teslas vārdā, specializējas elektrisko transportlīdzekļu, transportlīdzekļu sastāvdaļu, enerģijas uzglabāšanas sistēmu un elektrisko piedziņas konstrukciju projektēšanā un ražošanā.