Nīderlandes tiešsaistes pārtikas preču veikalu uzņēmums Picnic nodrošina 388 miljonu dolāru finansējumu Eiropas paplašināšanai

Nīderlandes tiešsaistes pārtikas preču tirgotājs Picnic otrdien paziņoja, ka ir nodrošinājis no saviem investoriem finansējumu 355 miljonu eiro apmērā (atbilst 388,02 miljoniem ASV dolāru), lai paplašinātu savu darbību gan Francijā, gan Vācijā. Ievērojami atbalstītāji šajā finansēšanas kārtā ir The Bill and Melinda Gates Foundation Trust un Edeka, Vācijas lielākā lielveikalu grupa, ziņo Reuters.

Nīderlande lepojas ar vienu no Eiropas visstraujāk augošajiem e-komercijas tirgiem, un līdz 2021. gadam paredzams, ka apgrozījums sasniegs 36 miljardus eiro. Tiešsaistes iepirkšanās tendence sniedzas ne tikai elektronikā un apģērbā, jo vairāk nekā 1 no 6 Nīderlandes izvēlas iepirkties tiešsaistē pārtikas preču veikalos. Šis pieaugums ir acīmredzams, jo Nīderlandes lielveikali izplata savus tiešsaistes veikalus.

Tomēr, neskatoties uz e-komercijas un tiešsaistes pārtikas preču iepirkšanās pieaugumu, mazumtirgotāji ir cīnījušies, lai izstrādātu efektīvas pilsētas izplatīšanas sistēmas, lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu. Neefektīvas stratēģijas ir novedušas pie tā, ka vairāki kravas furgoni ir sastrēguši pilsētas ielas, veicinot satiksmes pieaugumu un siltumnīcefekta gāzu emisijas. Turklāt esošie piegādes pakalpojumi bieži ir neuzticami, liekot patērētājiem gaidīt stundām.

Lai risinātu šīs problēmas, Picnic 2015. gadā dibināja Bas Verheijen, Daniel Gebler, Frederik Nieuwenhuys, Joris Beckers un Michiel Muller. Uzņēmuma misija bija saskaņot izplatīšanu pilsētās ar pieaugošo pieprasījumu pēc tiešsaistes pārtikas precēm. Piknika lietotne ļauj klientiem veikt pasūtījumus, kas pēc tam tiek piegādāti līdz viņu durvīm noteiktā laikā, izmantojot mazus elektriskos furgonus, kas tiek nosūtīti no izplatīšanas centriem.

Pēdējās desmitgades laikā Picnic ir veiksmīgi izstrādājis plaši izplatītu piegādes mājās sistēmu ātrai patēriņa precēm. Uzņēmums ir arī izstrādājis atšķirīgu tiešsaistes pārtikas preču piegādes pieeju, pilnībā apejot fiziskos veikalus. Viņi izpilda klientu pasūtījumus tieši no automatizētiem sadales mezgliem līdz sliekšņiem, izmantojot mazus elektriskos furgonus. Tas ne tikai racionalizē darbību, bet arī veicina ilgtspējīgāku un efektīvāku sistēmu.

2021. gada septembrī Picnic nodrošināja ievērojamu 600 miljonu eiro (aptuveni 706 miljonu ASV dolāru) ieguldījumu no investoru konsorcija, tostarp Bila un Melindas Geitsu fonda. Šīs ievērojamās finansējuma injekcijas galvenais mērķis bija veicināt uzņēmuma paplašināšanos, koncentrējoties uz vairāku tirgu sasniegšanu Eiropā, īpaši Vācijā un Francijā.

Piknika panākumus var saistīt ar vairākiem galvenajiem faktoriem. Viņu piegādes modelis nodrošina klientiem bezrūpīgu iepirkšanās pieredzi, ietverot elastīgu grafiku un apņemšanos ievērot svaigumu. Uzņēmums izmanto arī elektriskos furgonus un automatizētos centrmezglus, lai vēl vairāk samazinātu uzņēmuma ietekmi uz vidi. Turklāt Picnic izmanto progresīvu programmatūru un robotiku efektīvai pasūtījumu izpildei un loģistikai.

Geitsa fonda iesaistīšanās uzsver Picnic saskaņošanu ar fonda misiju veicināt globālo veselību un attīstību. Piknika uzsvars uz ilgtspējību un pieejamību atbilst fonda vispārējiem mērķiem uzlabot nodrošinātību ar pārtiku un mazināt ietekmi uz vidi.

Uzņēmums jau ir izveidojis izplatīšanas centrus Hamburgā un Berlīnē, Vācijā, kā arī Parīzē, Francijā, nostiprinot savu klātbūtni tiešsaistes pārtikas preču tirgū. Pikniks pašlaik darbojas vairāk nekā 200 pilsētās Nīderlandē, Vācijā un Francijā. Uzņēmums paredz, ka līdz 2024. gada beigām gada pārdošanas apjomi sasniegs 1 miljardu eiro.