Nelieciet savu iPhone rīsos, kad tas kļūst slapjš

Es to nesaku, to saka pats Apple (papildus gandrīz jebkuram kvalificētam tehniķim, ar kuru jūs konsultējaties): Tālruņa ievietošana rīsos, ja tas kļūst slapjš, nav lietderīgitas var būt pat kaitīgs.

Mūsu tālruņiem jau ir aizsardzība pret ūdeni, lai gan tas nenozīmē, ka varat tos samitrināt vai iegremdēt. Vienīgā reize, kad esmu uzdrošinājusies pārbaudīt tālruņa ūdensizturību, ir bijusi tieši izņemta no kastes, turklāt ne bez noteikta mezgla vēderā. Mūsu tālruņu ūdensizturība ir vairāk drošības pasākums, nevis funkcija. Nevienam, kas valkā ložu necaurlaidīgu vesti, to nevajadzētu pārbaudīt, saņemot šāvienu, tā man to sen aprakstīja pazīstams tehniķis. Tātad, ja mēs to iemetam ūdenī vai uz tā nokrīt kāds šķidrums, mums nevajadzētu pārāk uztraukties, jo mēs esam aizsargāti, taču ir noteikti pasākumi, kas mums būtu jāzina.

Un, ak, pārsteigums, viens no šiem pasākumiem ir neievietot tālruni rīsos. Neskatoties uz populārajām zināšanām, kas šim produktam piešķir absorbējošas īpašības, kuras tam nepiemīt, rīsi nav risinājums slapjam telefonam. Viens no visjutīgākajiem elementiem pret mitrumu tā iedarbības dēļ, bez šaubām, ir mūsu ierīces USB-C vai Lightning savienotājs. Tātad, ja mūsu tālrunis ir kļuvis slapjš, mēs varam saņemt paziņojumu uz ekrāna, ka savienotājs ir slapjš, un mēs varam ļaut tam nožūt pirms kabeļa pievienošanas. Tādā gadījumā Apple iesaka:

  • Viegli piesitiet iPhone tālrunim pret roku ar savienotāju uz leju, lai noņemtu lieko šķidrumu. Atstājiet savu iPhone sausā vietā ar nelielu gaisa plūsmu.
  • Pēc vismaz 30 minūtēm mēģiniet uzlādēt, izmantojot Lightning vai USB-C kabeli, vai pievienojiet piederumu.
  • Ja atkal redzat brīdinājumu, savienotājā vai zem kabeļa tapām joprojām ir šķidrums. Atstājiet savu iPhone vienu dienu sausā vietā ar nelielu gaisa plūsmu. Šajā periodā varat mēģināt atkārtoti uzlādēt vai pievienot piederumu. Pilnīga nožūšana var ilgt līdz 24 stundām.
  • Ja tālrunis ir izžuvis, bet joprojām neuzlādējas, atvienojiet adaptera kabeli un atvienojiet adapteri no sienas (ja iespējams) un pēc tam pievienojiet to vēlreiz.

Un citas lietas, ko mums nevajadzētu darīt:

  • Nežāvējiet savu iPhone ar ārēju siltuma avotu vai saspiestu gaisu.
  • Neievietojiet savienotājā svešķermeņus, piemēram, vates tamponu vai papīra dvieli.
  • Nelieciet savu iPhone rīsu maisiņā. Šādi rīkojoties, nelielas rīsu daļiņas var sabojāt jūsu iPhone..

Tas nozīmē, ka Apple pati saka, ka iPhone ievietošana rīsos var pat sabojāt tālruni. Jūs esat brīdināts.