Mozilla paziņo par darba vietu samazināšanu un produktu izmaiņām jaunā izpilddirektora vadībā

Dažas dienas pēc jaunā izpilddirektora iecelšanas Mozilla ir paziņojusi par darba vietu samazināšanu, kas skar aptuveni 5% no tās darbaspēka. Uzņēmums, kas vislabāk pazīstams ar pārlūkprogrammu Firefox, atlaiž aptuveni 60 darbiniekus. Tas arī slēdz Mozilla Hubs un samazina ieguldījumus vairākos citos produktos.

Mozilla atlaiž aptuveni 60 darbavietas saistībā ar izmaiņām jaunā izpilddirektora vadībā

Pagājušajā nedēļā Mozilla paziņoja, ka Mitchell Baker atkāpjas no izpilddirektora amata, lai kļūtu par uzņēmuma izpildes priekšsēdētāju. Laura Čembersa, bijusī Airbnb, PayPal un eBay vadītāja, viņu aizstāja pagaidu izpilddirektores amatā uz atlikušo gadu. Šīs vadības maiņas bija daļa no tās izsmalcinātās nākotnes vīzijas un produktu stratēģijas. Pašlaik notiek plānotā stratēģijas pārskatīšana ar aptuveni 60 darbinieku atlaišanu.

Pirmo reizi Bloomberg ziņoja, ka jaunākie Mozilla atlaišanas gadījumi galvenokārt ietekmē produktu izstrādes organizāciju. Paziņojumā uzņēmums norādīja, ka šis darba vietu samazināšana ļaus tai koncentrēties uz jomām, kurās tam ir vislielākās izredzes gūt panākumus. “Mēs plānojam mainīt resursu prioritāti pret tādiem produktiem kā Firefox Mobile, kur ir ievērojama iespēja augt un izveidot labāku modeli nozarei,” sacīja Mozilla.

Iekšējā piezīmē, ko ieguva TechCrunch, atklājās arī tas, ka Mozilla slēdz 2018. gadā palaistu 3D virtuālo platformu Hubs. Uzņēmums vainoja nelabvēlīgu pieprasījuma maiņu pēc šāda veida produktiem kopš 2023. gada sākuma, lai tā slēgtu. Turklāt tā plāno samazināt ieguldījumus daudzos produktos, tostarp mozilla.social, decentralizētā sociālo mediju platformā, ko nodrošina Mastodon.

Mozilla tika ieviesta 2023. gadā haosa laikā X (agrāk Twitter), un tā vēlējās veidot sociālo mediju nākotni ar jauno platformu. Uzņēmums šajā idejā ieguldīja lielus ieguldījumus, taču viss neizdevās, kā iecerēts. “Tā bija cēla ideja, taču mēs cīnījāmies ar to, lai to īstenotu,” teikts Mozilla piezīmē. Tagad tiek samazināti platformai atvēlētie resursi. Mozilla arī samazina ieguldījumus VPN, Relay un Online Footprint Scrubber.

Mozilla koncentrēsies uz savu AI piedāvājumu uzlabošanu

Tā kā ģeneratīvais AI pēdējā laikā ir nonācis visos tehnoloģiju produktos, Mozilla koncentrēsies uz savu AI piedāvājumu uzlabošanu. Tā savā Firefox pārlūkprogrammā ieviesīs “uzticamu AI”, vienlaikus nodrošinot komandas, kas strādā pie Pocket, Content un AI/ML kopā ar Firefox organizāciju. Sīkāku informāciju par konkrētajām organizatoriskajām izmaiņām uzņēmums plāno dalīties vēlāk. Šis Mozilla stratēģijas pārveidojums neietekmē MDN, reklāmas vai viltojumu.