Monomer Bio nodrošina finansējumu 5,6 miljonu ASV dolāru apmērā, lai revolucionizētu un paātrinātu zāļu atklāšanu, izmantojot ar AI darbinātu laboratorijas automatizāciju

Tradicionālo zāļu atklāšana ir lēns, apgrūtinošs un dārgs process. Tas lielā mērā balstās uz izmēģinājumiem un kļūdām, kur pētnieki un zinātnieki izsijā daudzas molekulas, pārbaudot tās pret konkrētiem mērķiem, cerot atrast tādu, kas nodrošina vēlamo terapeitisko efektu. Šī metode bieži ietver vielu fizisku pārbaudi laboratorijās, kas rada vājās vietas un ierobežojumus.

Tomēr jaunākie sasniegumi mākslīgā intelekta, mašīnmācīšanās, automatizācijas un datorredzes jomā ir pārveidojuši ainavu, ievērojami paātrinot zāļu atklāšanas procesu. Tāpēc investori dedzīgi atbalsta Monomer Bio — Sanfrancisko biotehnoloģiju jaunuzņēmumu, kas izmanto AI darbinātu laboratorijas automatizāciju, lai revolucionizētu un paātrinātu zāļu atklāšanu.

Šodien Monomer Bio paziņoja, ka ir piesaistījis $ 5,6 miljonus sākuma finansējuma savai mākslīgajam intelektam gatavai laboratorijas automatizācijas un analītikas platformai, kas paredzēta, lai palielinātu zāļu un terapijas izpētes mērogu un sarežģītību.

Talis Capital vadīja jaunāko Monomer finansēšanas kārtu, kurai pievienojās tādi atbalstītāji kā LifeX, Notley Ventures un ievērojami eņģeļi, tostarp Kevins Mahafijs un Amits Gupta, bijušais Benchling vadītājs. Jaunā kapitāla iepludināšana veicinās Monomer paplašināšanās centienus un uzlabos tā platformu.

Izmantojot šo finansējumu, Monomer programmatūra sniedz pētniekus iespējas, nodrošinot viņiem ar AI virzītus rīkus, lai veicinātu šūnu un gēnu terapiju un informētu par zāļu izstrādi. Integrējot robotizētās laboratorijas automatizāciju ar racionalizētu datu pārvaldību, Monomer ļauj zinātniekiem veikt eksperimentus plašākā mērogā un ar lielāku sarežģītību, atvieglojot jaunu zāļu un terapiju izpēti.

Monomer, kuru dibināja izpilddirektors Džimijs Sastra un CTO Marks Džans, mērķis ir vienkāršot datu pārvaldību, analīzi un automatizāciju zinātniekiem. Tās visaptverošā platforma piedāvā praktiskus ieskatus, ko nodrošina dziļas mācīšanās lietojumprogrammas, tostarp spēju noteikt būtiskas izmaiņas šūnu morfoloģijā no mikroskopijas attēliem. Farmācijas, biotehnoloģiju un pētniecības organizācijas jau gūst labumu no Monomer iespējām, un tādi uzņēmumi kā Indee Labs piedzīvo ievērojamu šūnu ražošanas pieaugumu.

Monomer platforma ir saderīga ar lielāko ražotāju laboratorijas aprīkojumu, un tai ir intuitīvs interfeiss pielāgotām automatizācijas darbplūsmām. Izmantojot savas zināšanas laboratorijas aparatūrā un mašīnmācībā, Monomer komanda palīdz klientiem optimizēt laboratorijas iestatījumus, lai tie atbilstu īpašām prasībām.

Monomer izpilddirektors Sastra uzsvēra, ka Monomer ļauj zinātniekiem izmantot laboratorijas automatizācijas un mākslīgā intelekta priekšrocības bez sarežģījumiem, kas saistīti ar dažādu aparatūras un programmatūras sistēmu integrāciju.

“Izmantojot Monomer, zinātnieki var apzināties laboratorijas automatizācijas un mākslīgā intelekta priekšrocības, neradot galvassāpes, kas saistītas ar dažādu aparatūras un programmatūras sistēmu integrēšanu. Mēs esam priecīgi sadarboties ar Talis Capital un citiem mūsu investoriem, kuriem ir mūsu redzējums par biotehnoloģiju laboratoriju pārveidošanu ar modernu programmatūru. Šis finansējums ļaus mums dot iespēju daudz vairāk zinātnieku dažāda lieluma laboratorijās izmantot automatizācijas spēku, ”sacīja Sastra.

Marks Džans uzsvēra platformas spēju digitalizēt analogās laboratorijas procesus, ļaujot pētniekiem koncentrēties uz savu darbu, netraucējot manuāliem šķēršļiem.

“Mūsu mērķis ir novērst manuālās vājās vietas laboratorijā, lai pētnieki varētu koncentrēties uz savu darbu. Monomer paver jaunus apvāršņus, digitalizējot agrāk analogās laboratorijas procesus, ļaujot klientiem krasi paplašināt savu eksperimentu mērogu un sarežģītību, ”sacīja Džans.

Kirils Tašilovs, Talis Capital ģenerālpartneris, vadīja finansēšanas kārtu un uzsvēra Monomer nozīmi manuālo šķēršļu pārvarēšanā šūnu un gēnu terapijas pētījumos. Viņš uzteica platformu par tās lietotājam draudzīgo pieeju, kas ietaupa laiku, uzlabo efektivitāti un uzlabo pētniecības iespējas.

“Šūnu un gēnu terapija atspoguļo zāļu izstrādes nākotni, taču uzņēmumi un pētniecības organizācijas joprojām saskaras ar šķēršļiem, lai palielinātu savas iespējas, jo tās ir atkarīgas no kļūdām pakļauta manuāla darba. Monomer platforma ir ne tikai paredzēta sarežģītām šūnu inženierijas darbplūsmām, bet arī tās uzmanības centrā ir zinātnieki, kas faktiski veic šo pētījumu. Tas ietaupa laiku, uzlabo caurlaidspēju un ir patiešām viegli lietojams,” sacīja Kirils Tašilovs, Talis Capital ģenerālpartneris, kurš vadīja finansējumu.