Microsoft veic 3,2 miljardu eiro AI likmes uz Vāciju, kas ir lielākais ieguldījums Vācijā pēdējo 40 gadu laikā

Lai stiprinātu Vācijas ekonomiku tās straujākā krituma laikā pēdējo divu desmitgažu laikā, Microsoft ir paziņojusi par ievērojamām investīcijām 3,2 miljardu eiro (3,44 miljardu ASV dolāru) apmērā nākamo divu gadu laikā. Tas iezīmē Microsoft lielāko ieguldījumu Vācijā pēdējo 40 gadu laikā, galveno uzmanību pievēršot mākslīgā intelekta (AI) attīstībai.

Lēmums ir cieši saistīts ar citām lielākajām Microsoft AI iniciatīvām, tostarp plāniem apmācīt divus miljonus cilvēku Indijas mazākajās pilsētās un vienu miljonu Apvienotajā Karalistē, lai nodrošinātu viņus ar nepieciešamajām prasmēm, lai gūtu panākumus AI vadītā ekonomikā.

Microsoft prezidents Breds Smits ceturtdienas paziņojumā norādīja, ka uzņēmums uzticas Vācijas ekonomiskajai ainavai, uzsverot tās vēsturisko lomu tehnoloģiju sasniegumu īstenošanā. Investīciju mērķis ir dubultot Microsoft AI un datu centru infrastruktūras jaudu valstī, vienlaikus paplašinot apmācības programmas.

“Mēs to darām, jo ​​mums ir milzīga uzticība Vācijai,” viņš paskaidroja, uzsverot, ka uz eksportu virzītā ekonomika ir konsekventi rādījusi tehnoloģiju sasniegumus.

Vācija ieņem otro vietu Eiropā uz AI balstītu lietojumprogrammu izstrādē, tomēr tā atpaliek AI prasmju ziņā, ieņemot 11. vietu kontinentā, norāda Smits.

Kanclers Olafs Šolcs apsveica šo soli kā uzticības balsojumu Vācijas ekonomikai, kas ir arī pieredzējusi ievērojamas investīcijas tādās nozarēs kā akumulatoru, mikroshēmu ražošana un farmācija. Neskatoties uz izaicinājumu atzīšanu, ko rada lēnāka globālā ekonomikas izaugsme, Šolcs pauda optimismu par valsts gatavību izaugsmei nākotnē, ziņo Reuters.

“Mēs gaidām brīdi, kad tas atkal augs straujāk un tad viss būs savās vietās, lai uzņēmumi, kas investējuši šeit, un tie, kas investē no Vācijas, ir gatavi,” viņš teica.

Ir paustas bažas par Vācijas ekonomiskajiem rādītājiem, un prognozes liecina, ka šogad saruks par 0,5%, iezīmējot otro recesijas gadu pēc kārtas. Uzņēmumu vadītāji ir aicinājuši Šolca koalīcijas valdībā veikt nodokļu un birokrātijas reformas.

Smits pievērsās bažām par noteikumiem un privātumu, uzsverot līdzsvarotu un praktisku noteikumu nozīmi. Viņš uzsvēra, ka ir jāievēro Vācijā noteiktie standarti, kas atbilstu globālajām prasībām.

Proti, citi tehnoloģiju giganti, piemēram, Taivānas mikroshēmu ražotājs TSMC un Intel, arī ir apņēmušies investēt Vācijā, bieži vien ar ievērojamu valsts atbalstu.

Lai gan konkrēta informācija par Microsoft investīcijām netika atklāta, Microsoft Vācijas izpilddirektore Marianna Janika minēja koncentrēšanos uz tādiem reģioniem kā Reinzemes rietumi un Frankfurtes banku centrs.