Microsoft un Semafor jūsu plūsmā iekļauj AI ģenerētus ziņu stāstus

Microsoft tikko paziņoja par sadarbību ar mediju jaunuzņēmumu Semafor, lai izveidotu ziņu stāstus, izmantojot AI un ChatGPT.

Kā raksta The Financial Times, Microsoft piekrita sponsorēt jaunāko ziņu plūsmu Semaforā ar nosaukumu “Signals”. Jaunajā plūsmā katru dienu tiks publicēti desmitiem ziņu, un visas ziņas ir rakstījuši žurnālisti, vismaz pagaidām. AI un ChatGPT tiks izmantoti kā rakstnieku pētniecības rīki.

Microsoft un Semafor uzsāks jaunāko ziņu plūsmu ar AI atbalstītiem stāstiem

Naudas summa, ko Microsoft samaksāja Semafor, pagaidām netiek atklāta. Tomēr persona, kas pārzina šo lietu, teica FT, ka tas ir “būtisks” Semafor biznesam.

Semafor ir ziņu platforma, kas tika uzsākta 2022. gadā. To līdzdibināja bijušais Buzzfeed galvenais redaktors Bens Smits un Džastins Smits, bijušais Bloomberg Media izpilddirektors. Platforma ir izstrādājusi AI pētniecības rīkus, ko nodrošina ChatGPT un Microsoft Bing.

“Žurnālistika vienmēr ir izmantojusi tehnoloģiju, vai tie ir pasta baloži, telegrāfs vai jebkas cits. Šī ir reāla iespēja, rīku kopums, kas patiešām ir milzīgs lēciens pāri daudziem citiem rīkiem, kas ir pieejami. Džina Čua, Semafor izpildredaktore, sacīja.

Microsoft sponsorētā plūsma koncentrēsies uz notikumu pārtraukšanu un dažādu viedokļu apkopošanu no dažādiem avotiem visā pasaulē. Piemēram, jaunāko ziņu notikums signālu plūsmā var ietvert resursus no Ķīnas, Indijas vai Krievijas plašsaziņas līdzekļiem. Un žurnālisti var apkopot visus šos datus savā stāstā.

Bijusī Associated Press žurnāliste Norēna Žilespija, kura tagad strādā Microsoft, sacīja Financial Times, “Žurnālistiem ir jāpieņem šie rīki, lai izdzīvotu un attīstītos citai paaudzei.”

AI ir kā abpusēji griezīgs zobens mediju kompānijām un žurnālistiem

Tomēr mediju uzņēmumi un žurnālisti uz AI raugās ar bailēm un bažām. Ziņu korporācijas ir nobažījušās, ka AI tērzēšanas roboti var nozagt datplūsmu no viņu vietnēm, kā rezultātā var samazināties ieņēmumi. Žurnālisti arī uztraucas par savu darbu un AI potenciālu viņus aizstāt. Tikmēr žurnālisti var paļauties uz AI, lai savāktu vairāk datu par konkrētu tēmu un izmantotu to kā sarežģītu pētniecības rīku.

Sadarbība starp Microsoft un Semafor sakrīt ar The New York Times tiesas prāvu pret tehnoloģiju firmu par autortiesību pārkāpumiem.