Microsoft un Amazon investēs 5,6 miljardus ASV dolāru Francijā, Makronam bildinot ASV tehnoloģiju gigantus

Microsoft un Amazon iepludina miljardus dolāru Francijas tehnoloģiju nozarē, jo Francijas prezidents Makrons divkāršo savus centienus popularizēt valsti kā mākslīgā intelekta (AI) centru globālajiem tehnoloģiju uzņēmumiem.

Pirmdienas paziņojumā Microsoft paziņoja, ka iegulda 4 miljardus eiro (4,3 miljardus ASV dolāru), lai paplašinātu mākoņdatošanas un mākslīgā intelekta infrastruktūru Francijā. Finansējums ir papildus miljardiem dolāru, ko Redmondā bāzētais tehnoloģiju gigants iegulda mākslīgā intelekta prasmēs un atbalstā Francijas tehnoloģiju nozarei.

Kā daļu no sava ieguldījuma Microsoft piebilda, ka līdz 2025. gada beigām Francijā plāno piegādāt līdz 25 000 vismodernāko GPU (grafikas apstrādes vienību). Tehnoloģiju gigants arī apmācīs 1 miljonu cilvēku un atbalstīs 2500 AI tehnoloģiju jaunuzņēmumu līdz 2025. gada beigām. 2027. gads, Microsoft teica samita “Izvēlies Franciju” laikā, kas bija veltīts ārvalstu investīciju veicināšanai Francijā.

“Šis lielais ieguldījums parāda stingru apņemšanos atbalstīt digitālās inovācijas un ekonomikas izaugsmi Francijā,” pirmdien paziņojumā sacīja Microsoft prezidents Breds Smits.

Kā daļu no sava ieguldījuma Microsoft paziņoja, ka tā atklās arī jaunu datu centru Francijas pilsētā Mulhouse, ziņoja CNBC.

“Mēs veidojam mūsdienīgu mākoņdatošanas un mākslīgā intelekta infrastruktūru, apmācām cilvēkus ar AI prasmēm un atbalstām franču jaunuzņēmumus, kas ar pārliecību izmanto mūsu tehnoloģiju, lai godīgi un atbildīgi attīstītos.”

Microsoft nav vienīgais. E-komercijas gigants Amazon arī paziņoja, ka plāno investēt 1,2 miljardus eiro, kas tiks novirzīti, lai Francijā radītu vairāk nekā 3000 darbavietu, kā arī palielinātu uzņēmuma ietekmi valstī, norāda Amazon valsts vadītājs Frederiks Duvals.

Pirmdienas paziņojumā Duval teica: “Mūsu loģistikas tīkla paplašināšana atbalsta vietējo ekonomikas attīstību, rada kvalitatīvas darbavietas un ļauj mums samazināt mūsu piegāžu oglekļa pēdas nospiedumu, vienlaikus uzlabojot kopējo klientu pieredzi.”

Kopumā abu ASV tehnoloģiju gigantu kopējās investīcijas ir 5,6 miljardi USD. Tiek ziņots, ka kopumā Francija pirmdien ikgadējā “Choose France” samitā no ārvalstu tehnoloģiju uzņēmumiem ir saņēmusi rekordlielu ieguldījumu saistību uzņemšanos 15 miljardu eiro apmērā.

Francijas prezidents Emanuels Makrons kopš viņa stāšanās prezidenta amatā cenšas panākt, lai lielākie tehnoloģiju uzņēmumi investētu Francijā. Kā mēs ziņojām 2019. gadā, Macro ir reklamējis Franciju kā labāko Eiropai draudzīgo valsti tehnoloģiju jaunizveidotiem uzņēmumiem. Viņš pat sasniedza digitalizāciju savā 2017. gada manifesta centrā.

Vissvarīgākais ir tas, ka viņš pirms amata atstāšanas 2017. gadā uzsāka “Francijas tehnoloģiju vīzu”, ievērojami samazinot šķēršļus, kas kavē talantu pieņemšanu darbā tehnoloģiju uzņēmumos Francijā. Makrons pat apsvēra iespēju pamest politiku, lai 2014. gadā izveidotu savu “Edutech” jaunuzņēmumu, ko līdzfinansēja franču tehnoloģiju magnāts Ksavjers Nīls, stacijas F starta pilsētiņas dibinātājs. Makro pūliņi jau nes augļus. Mūsdienās Parīze ir nozīmīgs mākslīgā intelekta pētniecības un attīstības centrs. 2015. gadā Facebook Francijā izveidoja vienu no galvenajām mākslīgā intelekta laboratorijām — FAIR.

Pagājušajā gadā Makrons paziņoja par 500 miljonu eiro jaunu finansējumu, lai radītu jaunus AI “čempionus” VivaTech tehnoloģiju gadatirgū Parīzē. Tas ir papildinājums iepriekšējām valdības saistībām, tostarp apņemšanās ieguldīt 1,5 miljardus eiro AI līdz 2022. gadam.

Microsoft ir bijis ļoti aktīvs Eiropā, kopš tā pievienojās AI sacīkstēm 2022. gadā. Kā mēs ziņojām šī gada sākumā, Microsoft ir arī viens no lielākajiem investoriem OpenAI konkurentā Mistral. Microsoft nesen padziļināja attiecības ar Mistral, investējot 16 miljonus ASV dolāru, tādējādi norādot uz stratēģisku partnerību, lai savā Azure mākoņa platformā izmantotu Mistral AI modeļus.