Microsoft pievieno tastatūrām jaunu AI “Copilot taustiņu”, lai izsauktu tērzēšanas robotu; pirmās lielās izmaiņas Windows tastatūrās 30 gadu laikā

Microsoft ceturtdien paziņoja par jaunu “Copilot key”, lai sveiktu “ar AI darbināmo Windows datoru gadu”. Šī jaunā AI poga, kas izstrādāta, lai aktivizētu pakalpojumu Microsoft Copilot, iezīmē pirmās būtiskās izmaiņas Windows datora tastatūras izkārtojumā gandrīz 30 gadu laikā.

Copilot atslēga kalpo kā ātra vārteja uz Microsoft Copilot pakalpojumu, un tā tiks parādīta dažādos jaunos Microsoft partneru personālajos un klēpjdatoros.

Šis solis atspoguļo arī Microsoft ievērojamos ieguldījumus AI integrācijā tā produktos. Copilot atslēga būs iepriekš instalēta dažādos Microsoft partneru personālajos datoros un klēpjdatoros, ļaujot lietotājiem ātri piekļūt ar AI darbināmai Windows Copilot pieredzei, vienkārši nospiežot pogu.

“Šodien mēs esam priecīgi spert nākamo nozīmīgo soli uz priekšu un ieviest jaunu Copilot atslēgu Windows 11 personālajiem datoriem. Šajā jaunajā gadā mēs ievadīsim būtisku pāreju uz personiskāku un inteliģentāku skaitļošanas nākotni, kurā AI tiks nemanāmi iekļauts sistēmā Windows no sistēmas, silīcija līdz aparatūrai. Tas ne tikai vienkāršos cilvēku skaitļošanas pieredzi, bet arī pastiprinās to, padarot 2024. gadu par AI PC gadu, ”sacīja Microsoft.

Emuāra ierakstā Microsoft izpilddirektors viceprezidents un patērētāju mārketinga vadītājs Jusufs Mehdi uzsvēra šī pavērsiena nozīmi. Viņš to salīdzināja ar Windows atslēgas ieviešanu pirms 30 gadiem, kas mainīja mijiedarbību ar Windows. Mehdi uzskata, ka Copilot atslēga ir vārti uz AI pasauli personālajos datoros.

“Gandrīz pirms 30 gadiem mēs ieviesām Windows taustiņu datora tastatūrā, kas ļāva cilvēkiem visā pasaulē mijiedarboties ar Windows. Mēs to uztveram kā vēl vienu pārveidojošu brīdi mūsu ceļojumā ar Windows, kur Copilot būs ieejas punkts AI pasaulē datorā, ”sacīja Mehdi.

Šis papildinājums uzsver Microsoft ambīcijas ieviest AI iespējas personālajos datoros. Šīs iekārtas ir aprīkotas ar uzlabotām mikroshēmām, kas var darbināt lielus valodu modeļus un ar AI darbināmas lietotnes tieši ierīcē, nevis paļauties uz mākoņa apstrādi.

Nozares analītiķi prognozē, ka datori ar AI iespējotu datoru varētu atjaunot personālo datoru tirgu pēc pandēmijas. Pētniecības uzņēmums Canalys paredz, ka, sākot ar 2025. gadu, pieaugs ar AI spējīgu datoru ieviešana.

Microsoft plāno demonstrēt šo jauno atslēgu atsevišķos Windows 11 personālajos datoros gaidāmajā CES tehnoloģiju izstādē Lasvegasā. Copilot atslēga būs pieejama ierīcēs, kas tiks izlaistas pēc februāra, tostarp gaidāmajos Surface modeļos.

Novembrī prezentētais Copilot piedāvā dažādas funkcijas, piemēram, teksta apkopošanu un virtuālas sanāksmes Microsoft tīmekļa un produktivitātes lietojumprogrammās. Šis jauninājums norāda uz Microsoft apņemšanos integrēt AI savos pakalpojumos.