Microsoft oficiāli nogalina Windows jaukto realitāti

Microsoft sper soli tuvāk tam, lai liktu pēdējo naglu sava Windows Mixed Reality zārkā. Tas ļāva lietotājiem izbaudīt gan paplašināto realitāti (AR), gan virtuālo realitāti (VR), izmantojot saderīgus uz galvas piestiprinātus displejus (HMD). Microsoft to ieviesa kā daļu no operētājsistēmas Windows 10 2017. gadā un atbalstīja arī operētājsistēmā Windows 11. Taču tagad tas beidzas.

Microsoft atvadās no Windows Mixed Reality

Microsoft ir paziņojusi par Windows Mixed Reality, tās virtuālās realitātes platformas, kas tika uzsākta 2017. gadā, darbības pārtraukšanu, lai konkurētu ar HTC Vive un Oculus (tagad pieder Meta). Tas nozīmē, ka nākamajā Windows laidienā Windows Mixed Reality tiks pakāpeniski pārtraukta. Tā norādīja, ka Windows Mixed Reality tiks noņemta nākamajā Windows laidienā. Tas ietver lietotni Mixed Reality Portal un SteamVR un Steam VR Beta atbalstu. Tas nav tik šokējoši, ņemot vērā iepriekšējos ziņojumus, kas liecina par Microsoft neieinteresētību AR.

Lai gan Windows Mixed Reality nekad īsti nesasniedza savu konkurentu augstumus tirgus daļas ziņā, tā piedāvāja pieejamāku VR iespēju, pateicoties saderībai ar tādu galveno ražotāju austiņām kā Acer, Dell, Lenovo, ASUS, HP un Samsung. Šī plašākā aparatūras ekosistēma bija pretstatā citu VR platformu slēgtākajam raksturam.

Tās mantojums turpināsies

Ziņas par Windows Mixed Reality darbības pārtraukšanu VR entuziastiem nerada pilnīgu nožēlu un drūmumu. Microsoft ir apliecinājis, ka HoloLens 2, tās augstākās klases jauktās realitātes austiņas, kas paredzētas uzņēmumiem un profesionāļiem, joprojām ir redzamas. Uzņēmums pat izlaida bezmaksas Windows 11 jaunināšanu un citus uzlabojumus par diezgan dārgām austiņām 3500 USD vērtībā.

Lai gan Windows Mixed Reality ceļojums, iespējams, tuvojas beigām, tā mantojums turpinās. Tās centieni panākt, lai VR darbotos ar daudzām ierīcēm un būtu ērti lietojams, radīja lielu ietekmi. Daudzi atcerēsies tās ietekmi uz virtuālās un jauktās realitātes pasauli.

Tikmēr cits tehnoloģiju uzņēmums ziņo, ka 2024. gada februārī plāno prezentēt savas austiņas Vision Pro. Daudzi paredz, ka tas būs viens no Apple lielākajiem izlaidumiem, un, iespējams, par to būs īpaši augstas izmaksas.