Microsoft nemeklē nekādu kontroli pār OpenAI, tikai stabilu partnerību

Microsoft izpilddirektors Satja Nadella nesen intervijā Bloomberg runāja par uzņēmuma sadarbību ar OpenAI. Daloties viedokļos par partnerību ar bezpeļņas organizāciju, Nadella runāja par stabilitātes, konsekvences un labas pārvaldības nozīmi OpenAI.

Proti, Microsoft ir lielākais OpenAI investors ar ievērojamu 13 miljardu dolāru ieguldījumu organizācijā.

Microsoft izpilddirektors stāsta par apņemšanos nākotnē sadarboties vēl dziļāk ar OpenAI

Saskaņā ar izpilddirektora teikto, Microsoft tic sava biznesa partnera struktūrai, bet arī redz valdes nozīmi, kas kontrolē darbību. Tomēr, neskatoties uz to, ka Nadella ir galvenais investors, viņš paskaidroja, ka Microsoft necenšas palielināt OpenAI kontroli un necenšas iegūt vietu organizācijas valdē.

Intervijā Nadella atzīmēja, ka viņi ir integrējuši OpenAI tehnoloģiju visā Microsoft produktu līnijā. Tas ietver nesen izlaisto Copilot Pro, ko uzņēmums ir integrējis savās Office lietojumprogrammās.

Tas parāda abu uzņēmumu sadarbības dziļumu, un Nadella vēl vairāk deva mājienus par uzņēmuma vīziju par vēl dziļāku integrāciju nākotnē.

Nadella runā arī par Microsoft neatkarīgo AI izpēti

Nadella apliecināja, ka Microsoft, lai arī gūst labumu no partnerības, saglabā neatkarību savos AI pētniecības centienos. “Tas nav tā, ka mēs esam viena pavediena,” Nadella teica: “Mums ļoti rūp, lai mums būtu vislabākais pierobežas modelis, kas, piemēram, šodien ir GPT-4. Bet mums ir arī jaukta realitāte kā modelis Azure iekšienē.

Viņš arī piemin Llama un PIE (Partner Investment Engine), izceļot Microsoft neatkarīgo AI pētījumu.

Raugoties nākotnē, Nadella identificēja Microsoft iespējas mākslīgā intelekta attīstības ainavā, īpaši jaunās saskarnēs un lietojumprogrammu modeļos. Izsakot interesi par dalību aparatūrā, izmantojot mākslīgā intelekta tehnoloģijas, Nadella uzsvēra Microsoft stratēģisko fokusu uz gaidāmajiem notikumiem AI jomā.

Tas liecina par Microsoft apņemšanos palikt AI inovāciju priekšgalā un atpazīst AI tehnoloģiju pārveidojošo potenciālu dažādās nozarēs.