Microsoft ir izlabojis kritisko Windows 11 ievainojamību, lai jūs varētu būt mierīgs

Datoru lietošana ir ļoti nedroša, jo vienmēr ir cilvēki, kas vēlas ievadīt jūsu sistēmā kaitīgu programmatūru. Ne jau baiļu izplatītājam, taču tas tā ir, un mēs paļaujamies uz uzņēmumiem, kas piegādā programmatūras labojumus, kas pakļauj mūs riskam. Par laimi, Microsoft ir izlabojusi kritisku ievainojamību sistēmā Windows 11, kas varēja apdraudēt daudzus cilvēkus.

Uzņēmums par šo problēmu publicēja nesenā emuāra ierakstā, ļaujot cilvēkiem zināt, ka tas ir risināja šo problēmu. Tā centrā bija ms-appinstaller URI shēma. Būtībā šis ir sistēmas protokols, kas instalētu lietotnes tieši jūsu datorā, bez nepieciešamības lejupielādēt instalēšanas pakotnes. Tas ietaupa vietu datorā un atvieglo programmu iegūšanu.

Microsoft paziņoja, ka apdraudējuma dalībnieki izmanto “inženierijas un pikšķerēšanas paņēmienus, lai mērķētu uz Windows OS lietotājiem, un izmanto ms-appinstaller URI shēmu”. Izmantojot šo protokolu, apdraudējuma dalībnieki var upura datorā instalēt ļaunprātīgu programmatūru. Tātad vairāki lietotāji savos datoros var būt instalējuši ļaunprātīgu programmatūru, pat nezinot.

Microsoft novērsa šo Windows 11 ievainojamību

Esiet drošs, problēma ir novērsta. Uzņēmums nepublicētu informāciju par to, ja tas vēl nebūtu izlabots. Lai atrisinātu problēmu, Microsoft bija jāatspējo protokols. Tas nozīmē, ka programmatūra automātiski neinstalēs MSIX pakotnes. Cilvēkiem, kuri vēlas instalēt šos failus, pakotnes būs jālejupielādē savos datoros un jāinstalē manuāli. Tādā veidā jūsu sistēmas vietējā pretvīrusu programmatūra varēs skenēt pakotni pirms instalēšanas.

Žēl, ka uzņēmumam šī funkcija bija jāatspējo, lai nodrošinātu sistēmas drošību, taču ir svarīgi, lai programmatūra lietotājiem būtu drošāka. Mēs neesam pārliecināti, vai uzņēmums nākotnē strādā pie šīs funkcijas atgriešanas operētājsistēmā Windows 11 ar drošības uzlabojumiem.

Ja vēlaties uzzināt, vai jūsu sistēma ir apdraudēta, varat izlasīt šo emuāra ieraksta sadaļu.