Microsoft gatavojas iesūknēt vairāk AI sistēmā Windows

Nesenais ziņojums no labi pazīstama iekšējās informācijas Zac Bowden ir izraisījis jaunu spekulāciju vilni par progresīvākā AI pievienošanu Microsoft gaidāmajā Windows laidienā. Sagaidāms, ka jaunā Windows versija ar koda nosaukumu Hudson Valley, un tā tiks izlaista 2024. gada septembrī vai oktobrī, būs lielā mērā vērsta uz mākslīgo intelektu, ieviešot revolucionāras funkcijas. Tomēr paliek lielais jautājums: vai tā būs Windows 12 vai cita Windows 11 iterācija?

Iespējams, ka operētājsistēma Windows 12 vēl vairāk sadrumstalo lietotāju bāzi, lietotājiem acīmredzamu iemeslu dēļ paliekot pie vecākām versijām

Saskaņā ar Boudena avotiem Microsoft, pastāv iekšēja skepse par Hudson Valley marķēšanu kā Windows 12. Galvenās bažas ir minētas Microsoft piesardzība vēl vairāk sadrumstalot lietotāju bāzi. Saskaņā ar ziņojumiem Windows 10 joprojām ir populārāks nekā Windows 11. Uzņēmums pašlaik pārrauga aptuveni 1,4 miljardus Windows lietotāju, no kuriem tikai pusmiljards izmanto jaunāko Windows versiju. Tikmēr 1 miljards lietotāju joprojām paļaujas uz Windows 10 vai vecākām versijām.

Nav tā, ka Windows lietotājus neinteresē jaunas funkcijas un uzlabots izskats, taču vecāku sistēmu savietojamība daudziem neļāva piekļūt jaunākajai versijai. Iespējams, ka Windows 12 nākamās paaudzes AI funkcijām būs nepieciešama jaunākā NPU aparatūra, lai darbotos. Tātad, Windows 12 arī neļaus dažiem Windows 11 lietotājiem jaunināt uz to. Tātad jaunas versijas ieviešana, iespējams, vēl vairāk palielinās sadrumstalotību. Ja kas, tas tikai sarežģīs šo dažādo sistēmu atbalstu un pārvaldību.

Tomēr iespējamā pāreja no Windows 12 nenozīmē būtisku izmaiņu beigas. Tiek ziņots, ka Microsoft apsver korekcijas savā pieejā Windows atjauninājumiem. Lai gan pašreizējais modelis ietver biežus “Moment” (mazākus) atjauninājumus visa gada garumā, Microsoft plāno atgriezties pie tradicionālāka ikgadējā funkciju atjaunināšanas cikla ar mazāku “Moment” atjauninājumu skaitu.

Microsoft varētu turpināt AI pievienošanu operētājsistēmā Windows 11

Spekulācijas, kas saistītas ar lēmumu par nosaukumu piešķiršanu, kļūst svarīgākas, ņemot vērā nesen nopludināto informāciju par Windows 11 24H2. Tas piešķir ticamību priekšstatam, ka Microsoft var noteikt prioritāti vienotākas Windows lietotāju bāzes uzturēšanai operētājsistēmas Windows 11 ietvaros.

Noslēgumā jāsaka, ka Microsoft lēmums par to, vai Hudson Valley laidienu saukt par Windows 12 vai citu Windows 11 iterāciju, joprojām ir aktuāls.