Microsoft atvadās no šīs gandrīz 30 gadus vecās Windows programmas

Vienmēr ir skumji atvadīties no vecajām lietojumprogrammām, kuras izmantojām gadu desmitiem. Tomēr progresa gājienam ir jāturpinās pat tad, ja dažas no mūsu iecienītākajām programmām tiek pārspētas. Pēc gandrīz 30 gadu pastāvēšanas Microsoft pārtrauc Windows Wordpad darbību.

Varbūt izmantojāt šo programmu, lai rakstītu savu pirmo grāmatu, sagatavotu atskaites pirmsskolas stundās vai pusaudzis pavadītu stundas, savā guļamistabā rakstot komēdiju skriptus (atceros vecos labos laikus), Windows Wordpad ir bijis tur. Tā ir ārkārtīgi vienkārša programma pēc mūsdienu standartiem, pateicoties Microsoft Word un līdzīgām programmām. Tomēr nevar noliegt, ka tai ir liela sentimentāla vērtība.

Nu, Windows beidzot pārtrauc Wordpad darbību

Mēs zinājām, ka šī diena tuvojas, jo Wordpad ir nolietojies kopš 2023. gada septembra. Tagad, ja joprojām izmantojat programmu, jūs nepiesakāties savā datorā, lai atklātu, ka tā vēl ir pazudusi. Programma tika noņemta operētājsistēmas Windows 11 priekšskatījuma versijā. Tātad jūs joprojām varat tai piekļūt pašreizējā stabilajā Windows 11 versijā.

Priekšskatījuma versija ir versija 26020 publicēts Kanāriju kanālā. Tātad, tiklīdz šī versija nonāks stabilā kanālā, jūs vairs neredzēsit programmu Wordpad. Turklāt, ja atkārtoti instalējat sistēmu Windows 11, programma netiks rādīta. Noteikti ir skumji redzēt, ka programma darbojas, lai gan maz cilvēku turpina to izmantot.

Wordpad pirmo reizi tika ieviests 1995. gadā. Lielākā daļa no mums mēdza jautāt bērniem, kad mums vienkārši bija vajadzīga programma vārdu ierakstīšanai, nevis daudz vairāk. Tomēr, kā pieaugušajiem, mūsu vajadzības ir daudz spēcīgākas. Tādējādi mums ir vajadzīgas programmas ar daudz spēcīgākām funkcijām un iespējām. Wordpad vienkārši nevarēja sekot līdzi.

Tā nav vienīgā programma, kas pazūd

Arī Windows People lietotne tiks pārtraukta. Tomēr tā gars dzīvos, atšķirībā no Wordpad. Cilvēki tika iepazīstināti ar Windows 8, un tā ir digitālā adrešu grāmata. Cilvēki to izmantoja, lai pārvaldītu visus savus kontaktus un adreses.

Visas lietotnes People funkcijas tiek pārvietotas uz programmu Outlook. Tādējādi jūs varēsiet piekļūt visiem līdzekļiem sākotnēji no programmas Outlook. Tas novērš nepieciešamību pēc atsevišķas lietotnes.

Ir arī citas nelielas izmaiņas, kas nāk ar jaunāko Windows 11 versiju, uzņēmums rakstīja paplašinātu emuāra ierakstu par izmaiņām.