Microsoft atlaiž 1900 darbiniekus savā spēļu nodaļā tikai vienu dienu pēc 3 triljonu dolāru vērtības sasniegšanas

Microsoft ceturtdien paziņoja, ka plāno atlaist 1900 darbiniekus savās spēļu nodaļās, tostarp Xbox un Activision Blizzard, ko tehnoloģiju gigants iegādājās pagājušajā gadā par milzīgiem 69 miljardiem ASV dolāru, ziņo The Verge.

Šīs ziņas nāk tikai dienu pēc tam, kad Redmondā bāzētais tehnoloģiju gigants sasniedza 3 triljonu dolāru tirgus novērtējuma pagrieziena punktu. Paredzams, ka darbinieku samazināšana, kas veido aptuveni 8% no Microsoft spēļu nodaļas, galvenokārt skars Activision Blizzard, kā norādīts Microsoft spēļu nodaļas vadītāja Fila Spensera iekšējā piezīmē. Neskatoties uz daudzajiem jautājumiem, Microsoft vēl nav sniegusi komentāru Reuters par šiem atlaišanas gadījumiem.

Turklāt papildus darbaspēka samazināšanai no uzņēmuma aiziet Blizzard prezidents Maiks Ibarra un galvenais dizaina vadītājs Alens Adems. Turklāt izdzīvošanas spēle, kas iepriekš tika izstrādāta vietnē Blizzard, ir izņemta metāllūžņos.

Šie notikumi notiek plašākā Microsoft stratēģisko darbību kontekstā spēļu nozarē. Activision Blizzard iegāde ievērojami nostiprināja Microsoft klātbūtni videospēļu tirgū, pozicionējot to, lai tā efektīvāk konkurētu ar nozares līderi Sony, jo īpaši ar tādiem grāvējiem kā “Call of Duty”.

Saskaņā ar Bloomberg ziņojumiem Fils Spensers pa e-pastu paziņoja Microsoft darbiniekiem, ka atlaišanas gadījumi veido aptuveni 8% no uzņēmuma 22 000 spēļu darbinieku. Šī pārstrukturēšana ir saskaņota ar līdzīgām darbībām, ko veikuši citi spēļu uzņēmumi, tostarp Riot Games, kuri arī ir ieviesuši ievērojamu darbaspēka samazināšanu.

“Kopā mēs esam noteikuši prioritātes, noteikuši jomas, kurās pārklājas, un nodrošinājuši, ka mēs visi esam saskaņoti ar labākajām izaugsmes iespējām,” rakstīja Spensers.

Bloomberg pārskatītajā e-pastā Robs Kostičs, Activision Publishing vadītājs, paskaidroja, ka šie samazinājumi bija nepieciešami, “lai atiestatītu un pielāgotu mūsu resursus nākotnei”, atkārtojot Fila Spensera pausto viedokli savā e-pastā Microsoft darbiniekiem.

Nesenā atlaišana atspoguļo arī notiekošās pārmaiņas spēļu nozarē, kas pandēmijas laikā piedzīvoja ievērojamu darbinieku skaitu, un vadošie spēlētāji bija tādi lieli spēlētāji kā Amazon un Google.

Activision Blizzard, kas ir slavena ar tādiem ikoniskiem nosaukumiem kā Call of Duty, World of Warcraft un Diablo, ir saskārusies ar spekulācijām par Microsoft nodomiem pēc iegādes, un daži liecina, ka būtiska atlaišana bija neizbēgama.

Saskaņā ar atlaišanas izsekošanas vietni Layoffs.fyi, šogad 72 tehnoloģiju uzņēmumi kopumā ir atlaiduši 13 240 darbiniekus. eBay nav viens. Tehnoloģiju giganti, tostarp Google, Amazon, Discord un Unity Software, jau ir paziņojuši par atlaišanu.