Meta’s Open AGI: Cukerbergs saka, ka Meta izveido atvērtā koda mākslīgo vispārējo intelektu (AGI) un padarīs to pieejamu visiem

Marks Cukerbergs ceturtdien paziņoja, ka Meta plāno izveidot savu mākslīgo vispārējo intelektu (AGI) un izlaist to kā atvērtā koda (atvērtā AGI) programmatūru un padarīt to brīvi pieejamu plašai sabiedrībai.

“Mūsu ilgtermiņa vīzija ir veidot vispārēju izlūkdatu, atvērtā pirmkoda to atbildīgi un padarīt to plaši pieejamu, lai ikviens varētu gūt labumu,” viņš piebilda.

Mākslīgais vispārējais intelekts, plaši pazīstams kā AGI, attiecas uz mākslīgā intelekta veidu, kas gandrīz visos aspektos atbilst vai pārsniedz cilvēka intelektu. Tam būtu spēja mācīties, spriest, pielāgoties un veikt jebkuru intelektuālu uzdevumu, kas ir salīdzināms ar cilvēku.

Meta sociālajā tīklā Threads kopīgotajā videoklipā Meta dibinātājs un izpilddirektors arī uzsvēra, ka, lai sasniegtu labāko AI tērzēšanas robotiem, radītājiem un uzņēmumiem, ir vajadzīgi uzlabojumi dažādos AI aspektos.

“Ir kļuvis skaidrāks, ka nākamās paaudzes pakalpojumiem ir jāveido pilnīga vispārējā izlūkošana,” viņš teica personīgajā video. “Labāko AI palīgu izveide, AI radītājiem, AI uzņēmējdarbībai un daudz kas cits — tam ir vajadzīgi uzlabojumi visās AI jomās, sākot no argumentācijas līdz plānošanai un kodēšanai līdz atmiņai un citām kognitīvām spējām,” sacīja Cukerbergs.

Lai atbalstītu šo vērienīgo iniciatīvu, Cukerbergs sacīja, ka Meta plāno līdz 2024. gada beigām savās mākoņpakalpojumos nodrošināt ievērojamu skaitļošanas jaudu. Viņš uzsvēra mērķi izveidot aptuveni 350 000 Nvidia AI mikroshēmu (Nvidia H100) vai aptuveni 600 000 H100 ekvivalentu, tostarp, citiem GPU tajā pašā laika posmā.

“Mēs veidojam milzīgu infrastruktūru. Šī gada beigās mums būs aptuveni 350 000 Nvidia H100 — un kopumā ~ 600 000 H100s H100 aprēķinu ekvivalenti, ja iekļausiet citus GPU,” video stāstīja Cukerbergs.

Paredzams, ka Cukerberga milzīgā AI skaitļošanas jauda sasniegs 4,8 e + 16 tranzistoru, kas ir 48 kvadriljoni. Izmantojot šo skaitļošanas jaudu, Meta mērķis ir turpināt apmācīt Llama 3 un atbildīgi un droši īstenot aizraujošu nākotnes modeļu ceļvedi.

Uzņēmums arī plāno apvienot divas savas lielākās AI pētniecības grupas FAIR un GenAI, lai paātrinātu savu darbu mākslīgā intelekta jomā.

“Mēs tuvinām Meta divas galvenās AI pētniecības grupas (FAIR un GenAI) un palielinām abas komandas, lai paātrinātu mūsu darbu.”

Tajā pašā laikā iedziļināšanās mākslīgajā intelektā nenozīmē, ka Cukerbergs ir atteicies no sava metaversā sapņa. Viņš ir stingri pārliecināts, ka tie divi, AI un metaversums, ir cieši saistīti.

Viņš paskaidroja, ka mākslīgā intelekta pieņemšana neliecina par atkāpšanos no Meta metaversajām ambīcijām. Viņš saskata saikni starp abiem, paredzot, ka līdz desmitgades beigām daudzi cilvēki visu dienu bieži mijiedarbosies ar AI, izmantojot viedās brilles, piemēram, tās, kuras tiek izstrādātas ar Ray Ban Meta.

“Mūsu redzējuma divas galvenās daļas — AI un metaversums — ir saistītas. Es domāju, ka līdz desmitgades beigām daudzi cilvēki dienas laikā bieži runās ar AI, izmantojot viedās brilles, piemēram, to, ko mēs veidojam ar Ray Ban Meta,” viņš teica.

Meta jaunākās Ray-Ban brilles, ko darbina mākslīgais intelekts, ļauj lietotājiem veikt zvanus, sūtīt ziņas un uzņemt video brīvroku režīmā.

Lai gan AGI ir bijis pastāvīgs AI pētniecības mērķis, tā joprojām ir galvenokārt teorētiska un saistīta ar ievērojamiem tehniskiem un ētiskiem šķēršļiem. Uzņēmuma nodomi attīstīt AGI rada arī pastiprinātas bažas par iespējamu ļaunprātīgu izmantošanu un neparedzētām sekām.

Cukerberga jaunākais paziņojums atspoguļo ievērojamu apņemšanos dubultot mākslīgā intelekta izmantošanu, saskaņojot to ar citiem galvenajiem tehnoloģiju spēlētājiem, piemēram, Microsoft, Google un Amazon, kuri turpina atklāt jaunus AI rīkus un vīzijas. Neskatoties uz satraukumu, daži tehnoloģiju skeptiķi pauž bažas par iespējamu neparedzētu kaitējumu, ko šie revolucionārie produkti var radīt lielie uzņēmumi un jaunpienācēji, piemēram, OpenAI.

Varat noskatīties video vi