Meta, lai ierobežotu bērna piekļuvi sensitīvam saturam savās lietotnēs

Meta un tās apakškopas sociālās platformas Instagram un Facebook ir bijuši sabiedrības kritikas mērķis par bērnu drošību un kādu laiku viņus pakļaujot nepatīkamam saturam. Tomēr pēdējos gados uzņēmums ir veicis dažus labus pasākumus, lai ierobežotu bērnu pakļaušanu sensitīvam saturam, pievienojot dažādus iestatījumus un iespējas gan bērniem, gan vecākiem.

Taču jaunākā Meta drošības procedūras papildinājuma mērķis ir vēl vairāk novērst pašnāvību un ēšanas traucējumu saturu pusaudžiem. Saskaņā ar Androidcentral informāciju, Meta otrdien paziņoja par jaunu privātuma un drošības politiku kopumu, lai pusaudžiem rādītu vairāk vecumam atbilstošu saturu. Jaunā politika attieksies uz visiem Instagram un Facebook lietotājiem, kas jaunāki par 18 gadiem. Tikmēr globālā izlaišana var ilgt dažus mēnešus.

Pusaudžu Instagram un Facebook lietotājiem ir ierobežotāka piekļuve paškaitējuma un ēšanas traucējumu saturam

Saskaņā ar uzņēmuma emuāra ierakstu saturs ar paškaitējuma un ēšanas traucējumu materiāliem tiks noņemts no lietotāju Instagram un Facebook plūsmām. Abas platformas jau ir ierobežojušas bērnu piekļuvi šādam saturam vietnēs Reels un Explore. Tomēr tagad ierobežojums tiek paplašināts, iekļaujot plūsmu un stāstus. Meta saka, ka tas ierobežos saturu pat tad, ja to kopīgos kāds, kuram lietotājs seko.

Turklāt, ja nepilngadīgs lietotājs publicē ziņas par to, kā tikt galā ar paškaitējumu un ēšanas traucējumiem, uzņēmums nosūtīs viņu uz ekspertu organizācijām, piemēram, Nacionālo garīgo slimību aliansi. Meta piebilda, ka jaunā politika atbilst ekspertu norādījumiem. Turklāt viņi turpinās slēpt vairāk meklēšanas rezultātu, kas saistīti ar pašnāvībām, paškaitējumu un ēšanas traucējumiem pakalpojumā Instagram.

Vēl viena izmaiņa attiecas uz ieteikumu iestatījumiem pusaudžiem. Tagad Meta lietotājiem, kas jaunāki par 18 gadiem, automātiski tiek iestatīti visierobežojošie satura kontroles iestatījumi pakalpojumā Instagram un Facebook. Uzņēmums iepriekš šo politiku piemēroja jaunreģistrētajiem lietotājiem. Tomēr tagad tas tiek paplašināts, iekļaujot visus nepilngadīgos lietotājus neatkarīgi no viņu pierakstīšanās perioda.

Iestatījumu mērķis ir ierobežot pusaudžu piekļuvi sensitīvam saturam pakalpojumā Meklēšana un Izpēte. Piezīme: Instagram iestatījums ir pazīstams kā “Sensitive Content Control” un Facebook vietnē “Samazināt”. Visbeidzot, Meta teica, ka nosūta lietotājiem paziņojumus, lai informētu viņus par jaunākajiem privātuma iestatījumiem.