Meta cer, ka Apple Vision Pro atjaunos VR/AR nozari

Saskaņā ar Wall Street Journal ziņojumu, Meta cer, ka Apple Vision Pro atdzīvinās austiņu nozari. Meta savā “Metaverse” ir iepludinājusi miljardus dolāru, taču visai koncepcijai ir bijuši slikti rezultāti. Apple iebrukums VR, AR un MR nozarēs ar Apple Vision Pro austiņām ir radījis jaunu interesi par šīm austiņām. Un, lai gan Apple sola izveidot izklaides un darba sīkrīku, Meta cer, ka tas palīdzēs arī tā metaversai.

Kas ir metaverss?

Teorētiski metaversums ir zinātniskās fantastikas koncepcija, kas atdzīvināta. Kā parādīts tādos plašsaziņas līdzekļos kā The Matrix un Ready Player One, metaversums ir virtuāla pasaule. Meta paredzēja digitālo visumu, kurā cilvēki dzīvos, izmantojot VR austiņas, kuras uzņēmums arī pārdod. Tomēr šī metaversa izpilde atstāja daudz ko vēlēties. Pirmkārt, metaverss neattaisnoja cilvēku grafiskās cerības. Sociālajos medijos par to nerimstoši ņirgājās par to, ka tā izskatās kā videospēle pirms trim paaudzēm.

Praktiskās izmantošanas trūkums nogalināja arī interesi par metaversu. Imitētiem Visumiem tādās filmās kā Matrica ir pievilcība justies kā reālas pasaules. Tie ļauj lietotājiem izdzīvot jaunu pieredzi, neriskējot nomirt vai savainot sevi. Metaversa bija tukša pasaule ar bezdvēseļu iemiesojumiem un neko reāli darīt. Neskatoties uz to, ka metaversā ir ieguldīti miljardiem dolāru, tai joprojām ir grūti atrast ņēmējus.

Meta domā, ka Apple Vision Pro varētu palīdzēt metaversam augt

Saskaņā ar WSJ ziņojumu Meta acīmredzot atzinīgi vērtē “austiņu karu” ar Apple. Meta cer, ka konkurss palīdzēs iegūt lielāku interesi par metaversu kopā ar Mixed Reality austiņām kopumā. VR austiņas līdz šim galvenokārt bija nišas hobijs, kas koncentrējas uz spēlēm. Apple Vision Pro paplašina koncepciju; nodrošinot uzlabotu darbplūsmu līdzās citiem izklaides veidiem. Piemēram, izmantojot Apple Vision Pro, lietotājs var skatīties uz tukšu sienu un redzēt lielu projicētu ekrānu. Apple Vision Pro arī uzlabo VR austiņu kontroliera aspektu, ļaujot lietotājiem izmantot tikai rokas.

“Turklāt daži izstrādātāji vienkāršo savas lietotnes un dod priekšroku Apple dizainam, kas ļauj lietotājiem izmantot acis un pirkstus, lai kontrolētu vai manipulētu ar to, ko viņi redz,” avoti stāsta WSJ. Visbeidzot, Apple Vision Pro stāvā cena, kas ir gandrīz 3500 USD, varētu mudināt vairāk cilvēku izvēlēties Meta Quest austiņu klāstu.

Ja Apple Vision Pro patiešām atdzīvinās austiņu nozari, mēs varam sagaidīt, ka daudz vairāk uzņēmumu iesaistīsies ar saviem piedāvājumiem. Šobrīd tirgū netrūkst izcilu austiņu, taču šo austiņu saturs ir ļoti ierobežots. Sacensības pret Apple austiņām varētu beidzot attaisnot augstākās kvalitātes VR austiņu izmaksas un pacelt spēles citā līmenī.