MediaTek piedāvā Samsung ekskluzīvu atlaidi savu mikroshēmu lietošanai

Tiek ziņots, ka MediaTek piedāvāja Samsung ekskluzīvu atlaidi saviem mikroshēmojumiem. Taivānas pusvadītāju uzņēmums vēlas, lai pasaulē otrais lielākais viedtālruņu pārdevējs palielinātu savu procesoru izmantošanu Galaxy ierīcēs. Nav skaidrs, vai Samsung ir pieņēmis piedāvājumu.

Mēs varētu redzēt vairāk Samsung tālruņu ar MediaTek procesoriem

Samsung ir bijis pasaulē lielākais viedtālruņu uzņēmums vairākus pēdējos gadus, līdz 2023. gadam. Saskaņā ar jaunākajām nozares aplēsēm Korejas uzņēmums pagājušajā gadā zaudēja kroni Apple. 2023. gadā tas joprojām piegādāja vairāk nekā 225 miljonus Galaxy tālruņu visā pasaulē, ērti ierindojoties tikai Android ierīču topā, kam tālu seko Xiaomi ar aptuveni 145 miljoniem sūtījumu. Samsung ikgadējais piegādes apjoms kādreiz pārsniedza 300 miljonus vienību.

Lai gan Samsung ražo dažus no labākajiem un dārgākajiem Android flagmaņiem, tā budžeta un vidējas klases ierīces ir skaļuma draiveri. Šie zemo cenu tālruņi tiek pārdoti neticami lielā skaitā daudzos tirgos, kas ir jutīgi pret cenām. Uzņēmums piegādā šos tālruņus ar MediaTek, Qualcomm vai Samsung Exynos mikroshēmojumiem, dažkārt izvēloties divu mikroshēmu stratēģiju vienam un tam pašam modelim. Galvenajos tālruņos, piemēram, Galaxy S24 sērijā, tiek izmantotas Exynos un Qualcomm mikroshēmas.

Šķiet, ka MediaTek vēlas palielināt savu daļu Galaxy tālruņos. Saskaņā ar ievērojamo X padomu sniedzēju Revegnus, Taivānas uzņēmums nesen piedāvāja īpašas cenas tā mikroshēmojumiem tikai Samsung. Sīkāka informācija ir ierobežota — nav skaidrs, vai priekšlikums bija paredzēts tikai budžeta un vidējas klases SoC vai arī flagmaņiem, taču uzņēmums šķietami ir gatavs tērēt savu peļņu, lai piegādātu vairāk mikroshēmu Samsung, kas pārdod vairāk Android tālruņu nekā jebkurš cits. cits.

Avots arī nepaskaidro, kad MediaTek vērsās Samsung ar savu piedāvājumu un vai sarunas ir pavirzījušās tālāk. Korejas uzņēmumam tiek gatavots daudz jaunu A, M un F sērijas produktu. Paredzams, ka slūžas tiks atvērtas martā, nodrošinot mums tālruņu birumu par katru cenu. Ja Samsung pieņems priekšlikumu, šogad mums vajadzētu redzēt vairāk Galaxy ierīču ar MediaTek mikroshēmām.

Galvenie Galaxy tālruņi var pieķerties Qualcomm un Exynos SoC

Dažu pēdējo gadu laikā MediaTek ir kļuvis par dzīvotspējīgāku Qualcomm konkurentu vadošajā segmentā nekā iepriekš. Tomēr Samsung, iespējams, nepāriet uz Taivānas firmas Dimensity mikroshēmām vadošajiem Galaxy tālruņiem. Tā vēlas palielināt iekšējo Exynos SoC izmantošanu premium segmentā. Qualcomm ir arī tā partneris šajā segmentā, tāpēc MediaTek, visticamāk, nav izredžu, vismaz ne tuvākajā laikā.