MediaTek Dimensity 9400, lai izmantotu TSMC jauno 3 nm procesu

Tiek ziņots, ka MediaTek topošais vadošais procesors Dimensity 9400 izmanto TSMC jauno 3 nm procesu. Citiem vārdiem sakot, mikroshēma tiks ražota, izmantojot TSMC otrās paaudzes 3nm procesu, šķiet.

MediaTek Dimensity 9400 procesors izmantos TSMC jauno 3nm procesu, tāpat kā Qualcomm jaunā mikroshēma

Šī informācija nāk no padomu sniedzēja, Digital Chat Station. Šis ķīniešu tips parasti ir precīzs, tāpēc mums nav iemesla par viņu šaubīties. Viņš arī teica, ka mēs varam sagaidīt ievērojami uzlabotu sniegumu.

Atgādinām, ka Apple A17 Pro procesors ir izgatavots, izmantojot TSMC 3nm procesoru. Šī mikroshēma ir izgatavota, izmantojot N3B procesu, kas ir pirmās paaudzes 3nm tehnoloģija. MediaTek mērķis ir izmantot N3E procesu, kas ir otrās paaudzes tehnoloģija.

Lai būtu skaidrs, MediaTek nebūs vienīgais, kas to izmantos. Qualcomm arī izmantos šo tehnoloģiju savam Snapdragon 8 Gen 4 procesoram, kas arī tiks piegādāts vēlāk šogad. Tātad abi konkurenti sasniegs vienu un to pašu ražošanas tehnoloģiju.

Šis procesors būs balstīts uz ARM CPU un GPU dizainu

Jebkurā gadījumā Digital Chat Station arī minēja, ka Dimensity 9400 balstīsies uz ARM CPU un GPU dizainu. Mēs zinām, ka Cortex-X5 tiks iekļauts, bet diemžēl ne daudz kas cits.

Būs interesanti redzēt, kāda veida iestatījumus izmantos MediaTek. Izmantojot Dimensity 9300, uzņēmums nolēma pilnībā atteikties no efektivitātes kodoliem. Atliek noskaidrot, vai tas pats notiks ar Dimensity 9400, taču baumas saka, ka tā notiks.

Arī Qualcomm vēlāk šogad pāriet uz saviem pielāgotajiem Oryon kodoliem. Tāpēc ir jāredz, kā tas uzlabos mikroshēmu vai, iespējams, novedīs to citā ceļā. Cīņa starp Qualcomm un MediaTek mikroshēmām notiek katru gadu, un mēs ar nepacietību gaidām šī gada. Oryon serdeņi un pavisam jauns ražošanas process noteikti padarīs lietas interesantus.