Marselo Klērs un Pols Džadžs sadarbojas, lai vadītu Open Opportunity Fund, riska fondu melnādainiem un latīņamerikā dibinātiem tehnoloģiju jaunizveidotiem uzņēmumiem.

Atvērto iespēju fonds, riska kapitāla iniciatīva, kas paredzēta melnādaino un latīņamerikā dibinātu tehnoloģiju uzņēmumu atbalstam, paziņoja par diviem galvenajiem soļiem, kas liecina par ievērojamu progresu fondā.

Bolīvijas izcelsmes amerikāņu magnāts Marselo Klērs, kurš ir pazīstams ar daudzu miljardu dolāru vērtā uzņēmuma Claure Group kuģa dibināšanu un vadīšanu, sadarbojas ar Polu Džadžu, amerikāņu uzņēmēju un filantropu, kurš ir saistīts ar JUDGE Capital Management un NBA Maiami Heat. Atvērto iespēju fonda stūre.

Pārcelšanās ir liela Klēras atgriešanās Atvērto iespēju fondā, šoreiz kā priekšsēdētāja vietnieks un ģenerālpartneris. Klēra iesaistīšanās aizsākās 2020. gada jūnijā, kad SoftBank grupa ieviesa SB Opportunity Fund, lai ieguldītu nepietiekami pārstāvētos dibinātājos.

Savas darbības laikā kā SoftBank Group International izpilddirektors Klēram bija galvenā loma kā fonda dibinātājai. SoftBank paspārnē Opportunity Fund ātri inkubēja un izvietoja sākotnējos 100 miljonus USD 75 melnādaino un Latino vadītajos uzņēmumos. SoftBank’s Vision Fund 2 un Latīņamerikas fonds kopīgi ieguldīja gandrīz 600 miljonus ASV dolāru Opportunity Fund portfeļa uzņēmumos, kopumā ieguldot gandrīz 700 miljonus ASV dolāru dažādos SoftBank fondos, teikts SoftBank ziņu izlaidumā.

Papildinot attīstību, Claure sadarbojas ar Open Opportunity Fund priekšsēdētāju Polu Džadžu, iepriekš izpaužot vienošanos par īpašumtiesību iegūšanu 100 miljonu ASV dolāru Opportunity Fund 1 portfelī no SoftBank. Lai gan SoftBank saglabā savu apņemšanos veicināt daudzveidīgu dibinātāju kopienu un joprojām ir Fund 2 investors, Open Opportunity Fund ir paredzēts dubultot. To mērķis ir paaugstināt fondu 2 līdz 200 miljonu ASV dolāru fondam, kas pieejams ierobežotajiem partneriem (LP) un citiem ieguldītājiem.

Claure, arī Claure Group dibinātājs un izpilddirektors, vairāku miljardu dolāru globāla investīciju kompānija, piedāvā bagātīgu pieredzi. Viņš ieņem vadošus amatus kā izaugsmes kapitāla uzņēmuma Bicycle Capital priekšsēdētājs un vadošais partneris un SHEIN grupas priekšsēdētāja vietnieks.

Klēras atgriešanās Atvērto iespēju fondā ir cieši saistīta ar kopīgu misiju ar tiesnesi — nodrošināt līdzvērtīgus konkurences apstākļus melnādainajiem un latīņamerikāņu uzņēmējiem, kuri bieži vien cīnās ar ierobežotu piekļuvi kapitālam biznesa paplašināšanai.

“Kā latīņu un spāņu izcelsmes uzņēmējam, kurš veiksmīgi attīstīja biznesu, man joprojām bija jācīnās, lai iegūtu finansējumu,” atzīmēja Marselo Klērs, Open Opportunity Fund priekšsēdētāja vietnieks un galvenais partneris. “Pāvils cīnījās tajās pašās cīņās kā melnādainais uzņēmējs. Kopā ar Open Opportunity Fund starpniecību mēs ieguldām atpakaļ mūsu kopienās, nodrošinot, ka melnādainajiem un latino novatoriem ir nepieciešamais kapitāls, lai attīstītu ienesīgus uzņēmumus. Mēs esam pateicīgi SoftBank par ieguldījumu Melnās un Latīņamerikas vadītos uzņēmumos, izmantojot sākotnējo fondu, un mēs novērtējam viņu ieguldījumu Fund 2, jo mēs balstāmies uz šo mantojumu.

Atvērto iespēju fonda priekšsēdētājs Pols Džadžs pauda sajūsmu par atkal sadarbību ar Marselo, uzskatot to par pilna apļa brīdi. Viņš uzskata, ka viņu sadarbība ir ne tikai ieguldījumu centieni, bet arī paziņojums, kas liecina par neatkarīga fonda spēku, kuru vada melnādains amerikānis un Bolīvijas imigrants.

SoftBank kā dibinātājs VP un Fund 2 ieguldītājs atkārtoti apliecina savu apņemšanos veicināt dažādību. Brets Ročkinds, SoftBank Investment Advisers vadošais partneris, sacīja: “Mēs uzskatām, ka Marselo un Pola vadībā Open Opportunity Fund ir spēcīgā pozīcijā, lai iekļūtu nākamajā nodaļā, un mēs ceram uz mūsu pastāvīgo atbalstu tā svarīgajai misijai.”

Tikmēr Opportunity Fund 1 ar 100 miljonu dolāru ieguldījumu atbalstīja 75 melnādaino un Latino vadītos tehnoloģiju uzņēmumus, tostarp tādus ievērojamus nosaukumus kā Atomic, Brex, Career Karma un Cityblock Health. Fonds sasniedza septiņas izejas un tagad virza savus centienus uz 2. fondu, kas ir atvērts korporācijām, iestādēm, kvalificētām personām un citiem vadošajiem partneriem, kas atbalsta Black and Latino tehnoloģiju dibinātājus.

Maijā mēs sedzām Open Opportunity Fund, kad SoftBank tam piešķīra jaunu nosaukumu un ieguldīja milzīgus USD 150 miljonus melnā un Latino jaunos uzņēmumos.

2022. gadā, neskatoties uz to, ka tie veidoja vairāk nekā 30% ASV iedzīvotāju, melnādaino un latīņamerikāņu dibinātāji saņēma mazāk nekā 3% no riska kapitāla finansējuma. Atvērto iespēju fonda misija joprojām ir skaidra: nodrošināt stabilus finansiālos rādītājus, aizstāvot Black un Latino tehnoloģiju dibinātājus un atzīstot daudzveidības pierādītās priekšrocības uzņēmējdarbības panākumos.

Papildus finanšu manevriem Klēra un Judge gatavojas arī būt praktiskiem līdzstrādniekiem. Viņi nav tikai tēli; viņi ir apņēmušies aktīvi sadarboties ar fonda portfeļa uzņēmumiem, nostiprinot viņu apņemšanos audzināt un dot iespējas šiem jaunizveidotiem uzņēmumiem.

Viņu iesaistīšanās nozīme pārsniedz tikai biznesa darījumus. Tā ir cerību bāka un adrenalīna lāpstiņa tehnoloģiju daudzveidībai — nozare, kurā saskaņā ar 2022. gada Crunchbase ziņojumu niecīgi 1,1% riska kapitāla fondu nonāk pie melnādainiem dibinātiem jaunizveidotiem uzņēmumiem un 2,3% no tiem, kurus vada Latino. uzņēmēji.

Klēram un Juddžam Open Opportunity Fund nav tikai finansiāla peļņa. Tas ir par tādas platformas izveidi, kurā var attīstīties nepietiekami pārstāvēti novatori. Viņi ir stingri pārliecināti, ka šiem uzņēmējiem ir atslēgas, lai radītu miljardus vērtībā un veicinātu būtisku darba vietu pieaugumu.

Fonda galvenā mītne atrodas rosīgajā Ņujorkas centrā, un tā darbības joma sniedzas tālu aiz pilsētas robežām — tas meklē daudzsološus uzņēmumus visā ASV. Šī resursu un norādījumu paplašināšana ir daļa no viņu stratēģijas, lai veicinātu šo topošo uzņēmumu izaugsmi.