Marks Cukerbergs atklāj spēkus, kas veicina tehnoloģiju nozares atlaišanu

Pēdējo mēnešu laikā ir pieaudzis to IT uzņēmumu skaits, kuri ziņo par atlaišanu. Daudzi cilvēki ir apmulsuši. Marks Cukerbergs, viens no pazīstamākajiem cilvēkiem interneta sektorā, nesen sniedza dažus paskaidrojumus, kāpēc tas varētu notikt.

Marka Cukerberga skaidrojums

Meta izpilddirektors parādījās piektdienas aplādes intervijā Morning Brew Daily. Viņš norādīja, ka uzņēmumi joprojām pierod pie pēcpandēmijas vides. Plašā diskusijā viņš aptvēra plašu jautājumu loku, tostarp konkurenci ar Apple.

Marks Cukerbergs norāda uz COVID-19 pandēmijas ietekmi uz ekonomiku. Tie bija vainojami tehnoloģiju nozares pašreizējā atlaišanas kārtā. Daudzi uzņēmumi ir piedzīvojuši strauju ienākumu samazināšanos. Tā rezultātā daudzas no tām ir spiestas slēgt vai darboties ar samazinātu jaudu visā pasaulē. Šī iemesla dēļ, lai pārvarētu ekonomisko vētru, bija jāpieņem smagas izvēles, tostarp jāveic atlaišana.

Bet kāpēc epidēmija tik smagi ietekmē IT uzņēmumus? Cukerbergs apgalvo, ka epidēmija nopietni ietekmējusi reklāmas ieņēmumus. Turklāt tas ir liels ienākumu avots digitālajiem uzņēmumiem. Tehnoloģiju firmas, kuru galvenais ienākumu avots ir reklāma, cieš no korporāciju ietekmes. Tādējādi viņi samazina savus reklāmas budžetus, un patērētāji tērē mazāk.

Patērētāju uzvedības maiņa

Patērētāju uzvedība ir būtiski mainījusies, jo arvien vairāk cilvēku paliek mājās un paļaujas uz tehnoloģijām saziņai, izklaidei un darbam. Iespējams, ka noteiktiem IT uzņēmumiem ir grūti pielāgoties šiem notikumiem, un tāpēc viņu pakalpojumi vai produkti kļūst mazāk pieprasīti. Šīs klientu uzvedības izmaiņas var likt uzņēmumiem izdarīt nepopulāras izvēles, tostarp atlaist darbiniekus, lai izdzīvotu.

Paaugstināta konkurence

Jauni uzņēmumi un nodibināti uzņēmumi vienmēr cīnās par tirgus daļu tehnoloģiju nozarē, kas ir atzīta par savu intensīvo sāncensību. Lai būtu konkurētspējīgi šajā ļoti konkurētspējīgā vidē, uzņēmumiem, iespējams, būs jāvienkāršo savi procesi un jākoncentrējas uz savām pamatkompetencēm. Lai to panāktu, var būt nepieciešama sarežģīta izvēle par darbinieku skaitu un uzņēmuma reorganizācija, lai tas kļūtu elastīgāks un efektīvāks.

Ekonomiskā nenoteiktība

Ekonomiskā aina ir neskaidra nākotnē; daudzi analītiķi paredz ilgstošu ekonomikas atveseļošanās periodu. Šādā vidē datoru uzņēmumi varētu pieņemt darbā un veikt ieguldījumus konservatīvāk, lai pasargātos no turpmākām juridiskām problēmām. Lai saglabātu ilgtermiņa izdzīvošanu un līdzsvarotu budžetu, korporācijām var nākties atlaist darbiniekus šīs piesardzīgās stratēģijas dēļ.

Diversifikācijas nozīme

Turklāt Cukerbergs uzsvēra daudzveidības vērtību grūtos ekonomiskajos laikos. Uzņēmumi ar vairākiem ieņēmumu avotiem, piemēram, e-komerciju vai abonēšanas pakalpojumiem, ir izturīgāki pret tirgus svārstībām nekā tie, kas ir atkarīgi tikai no reklāmas. Izmantojot diversifikāciju, uzņēmumi var neitralizēt zaudējumus vienā nozarē ar izaugsmi citā, sniedzot tiem lielāku drošību nemierīgos laikos.

Epidēmijas izraisītās ekonomiskās grūtības ir galvenais iemesls pašreizējām atlaišanām IT uzņēmumos. Uzņēmumi, kas ir dažādojuši savas ienākumu plūsmas, ir labāk pakļauti vētrai, jo tiem ir jāpieņem sarežģīti lēmumi, lai izdzīvotu. Būs interesanti vērot, kā IT bizness mainās un pielāgojas jaunajam ierastajam laikam, kad mēs pārvietojamies šajos neskaidrajos laikos.

Nobeigumā Marka Cukerberga pamatojumā ir noskaidroti pašreizējā IT uzņēmumu atlaišanas viļņa iemesli. Pandēmijas ekonomiskās ietekmes dēļ, jo īpaši attiecībā uz ienākumiem no reklāmas, uzņēmumiem tagad ir jāizdara smaga izvēle, lai izdzīvotu. Vētras izdzīvošanas noslēpumi ir dažādošana un vairākas ieņēmumu plūsmas.