Macquarie konsorcijs iegādāsies Zviedrijas programmatūras uzņēmumu Byggfakta Group, veicot izpirkšanas darījumu 1 miljarda dolāru apmērā

Byggfakta Group Nordic HoldCo AB, Zviedrijas programmatūras un informācijas uzņēmums būvniecības nozarē, ir saņēmis ievērojamu skaidras naudas izpirkšanas piedāvājumu no konsorcija, kurā ietilpst Macquarie Capital, par kopējo summu aptuveni USD 1 miljards.

Piektdienas paziņojumā Byggfakta Group atklāja, ka tās iekšējā komiteja iesaka akcionāriem pieņemt konsorcija izpirkšanas piedāvājumu. Piedāvājumā Zviedrijas programmatūras kompānija tiek novērtēta aptuveni 10,1 miljarda kronu (982,07 miljonu ASV dolāru) vērtībā, izraisot uzņēmuma akciju kāpumu līdz gandrīz viena gada augstākajam līmenim.

Konsorcijs ierosina maksāt skaidrā naudā 46 Zviedrijas kronas par katru Byggfakta akciju, kas ir 31% lielāka par akciju pēdējo slēgšanas cenu, ziņo Reuters.

Pēc ziņām Zviedrijas būvniecības nozarē ievērojamā programmatūras un informācijas uzņēmuma Byggfakta akcijas ievērojami pieauga par aptuveni 30%, sasniedzot 45,80 kronas, kas ir augstākais punkts kopš 2023. gada janvāra sākuma. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka akcijas joprojām tirgojas zem 2021. gada oktobra IPO cenas 75 kronas par akciju.

Henriks Lifs no konsorcija dalībnieka Stirling Square Capital Partners pauda gandarījumu par neatkarīgās konkursa komisijas un bijušā Byggfakta izpilddirektora un pašreizējā valdes locekļa Stefana Lindkvista vienprātīgo atbalstu, kurš ir apņēmies pieņemt piedāvājumu.

Byggfakta precizēja, ka konsorcijs neplāno veikt nekādas būtiskas izmaiņas uzņēmuma darbiniekiem, vadības komandā vai darbībā. Konsorciju galvenokārt veido privātā kapitāla uzņēmumi TA Associates un Stirling Square, kuriem kopīgi pieder 67,4% Byggfakta akciju.

Byggfakta Group, kas dibināta 1936. gadā, ir vadošais programmatūras un informācijas uzņēmums būvniecības nozarē, kas piedāvā patentētu mākoņpakalpojumu un pilnībā integrētu datu un programmatūras platformu.