LVNL, ANWB un KPN izveido digitālo koridoru medicīnas dronu piegādēm Nīderlandē

LVNL (Nīderlandes gaisa satiksmes vadība), ANWB un KPN sadarbības mērķis ir izveidot “digitālo koridoru”, lai nodrošinātu medicīnisko bezpilota lidaparātu lidojumus starp divām Isalas slimnīcas vietām Zwolle un Meppel.

Digitālais koridors

Digitālais koridors dod iespēju bezpilota lidaparātiem lidot tajā pašā gaisa telpā, kurā atrodas pilotējamie lidaparāti. Turklāt drons lidojuma laikā sazināsies ar bezpilota satiksmes vadības sistēmu (UTM), ko nodrošina Altitude Angel, padarot lidojumu efektīvāku, drošāku un lielākā attālumā.

Tuvākā gada laikā puses gūs pieredzi bezpilota lidaparātu izvietošanā gaisa telpā. Ar šīm zināšanām dronus nākotnē var izmantot plašākā mērogā, piemēram, lai ātrāk un lētāk nokļūtu steidzamos asins, medikamentu un citu medicīnas preču transportēšanas līdz galamērķī.

Pirmie lidojumi

Pirmie reisi plānoti 2023.gada pirmajā pusē starp divām Isalas slimnīcas filiālēm. Vēlāk šogad lidojumi tiks veikti arī citās vietās, piemēram, Roterdamas apkaimē. Tas nodrošinās pieredzi noslogotākā gaisa telpā, pateicoties Roterdamas Hāgas lidostas tuvumam. Pārbaudot bezpilota lidaparātu lidojumus divos dažādos gaisa telpas veidos, pieredze tiek iegūta abos apstākļos.

Trīs puses katra sniedz savu ieguldījumu sadarbībā, ko atbalsta Infrastruktūras un ūdenssaimniecības ministrija. LVNL kā gaisa satiksmes vadības organizācijai ir zināšanas, lai izveidotu pareizo infrastruktūru, kas ļautu apkalpei un bezpilota aviācijai droši lidot vienā gaisa telpā. UTM tehnoloģiju šim nolūkam nodrošina Altitude Angel. ANWB kā operators veiks medicīnisko dronu pārvadājumus ar nosaukumu Medicīnas dronu dienests. KPN ir šīs partnerības partneris, kas nodrošina savienojamību un digitālos pakalpojumus, piemēram, datu nodrošināšanu bezpilota lidaparātu maršruta plānotājam, lai nodrošinātu dronu lidojumus. Tas ietver datu apmaiņu, pozicionēšanu un ieskatu zemes un gaisa riskā.

Medicīnisko dronu serviss

Medicīnas dronu pakalpojums ir ANWB Medical Air Assistance un PostNL Health kopīga iniciatīva. Kopā ar dažādiem veselības aprūpes partneriem, piemēram, Erasmus MC, Isala, Sanquin, Certe, Resultlab, Amsterdam UMC, St. Antonius un Accureon. Turklāt Avy un KPN ir iesaistīti kā tehniskie partneri, un tiek veikti pētījumi par to, kā droni var palīdzēt nodrošināt veselības aprūpi īstajā vietā un laikā.

Medicīnas dronu dienesta mērķis ir sniegt ieguldījumu, lai veselības aprūpe būtu pieejama un pieejama visā Nīderlandē. Izmantojot dronus, mērķis ir ātrāk un tuvāk pacientam tuvināt veselības aprūpi un savienot veselības aprūpes iestādes. Tas ietver tādus jautājumus kā asiņu, medikamentu un diagnostikas paraugu transportēšana. Drons var lidot visātrāko un īsāko iespējamo maršrutu pa gaisu.