Lielo sociālo mediju vietņu vadītāji liecina Senāta sēdē

Šodien lielo tehnoloģiju uzņēmumu izpilddirektori uzstājas Amerikas Savienoto Valstu Senāta Tiesu komitejas priekšā. Komitejas mērķis ir iegūt atbildes no šiem vadītājiem par sociālo mediju platformu bīstamību pusaudžiem un bērniem. Tiks aicināti uzņēmumu Meta, TikTok, Snap, Discord un X (iepriekš Twitter) vadītāji. Meta izpilddirektors Marks Cukerbergs jau iepriekš ir stājies Senāta priekšā un pamanāmi vada uzņēmumu aiz Instagram un Facebook. Tomēr Snap, Discord un X izpilddirektori Senāta priekšā stāsies pirmo reizi.

Uzklausīšanas centrālais punkts ir bijis sociālo mediju vietņu ietekme uz upuriem un ģimenēm. Kā ziņo CNN, šī noklausīšanās atšķīrās no iepriekšējām, jo ​​tajā piedalījās upuru un ģimeņu skaits. Tirdzniecības vieta ziņo, ka uz liecībām bija emocionālas un kaislīgas atbildes, piemēram, smiekli, aplausi un daudz kas cits. Turklāt daži vecāki teica, ka viņu bērni ir cietuši vai miruši sociālo mediju ietekmes dēļ. Vienā gadījumā Ņūmeksikas ģenerālprokurors Rauls Toress preses konferencē sacīja, ka Cukerbergam “jāsāk rīkoties kā vecākiem”. Torress ar savu piezīmi acīmredzami atsaucās uz paša Cukerberga bērniem.

Senāta vadītāji līdz šim nav bijuši apmierināti ar izpilddirektoru sniegtajām atziņām. “Viņu vadītāji šodien ieradās ar vēl vairāk attaisnojumu,” sacīja senators Eds Mārkijs (D-MA). “Tas bija nežēlīgi.”

Kādā brīdī Cukerbergs nostājās ļaužu priekšā Senāta uzklausīšanas zālē un atvainojās. “Es atvainojos par visu, ko esat piedzīvojis,” sacīja Meta izpilddirektors. “Nevienam nevajadzētu piedzīvot to, ko jūsu ģimenes ir cietušas, un tāpēc mēs ieguldām tik daudz un turpināsim pielikt visas nozares pūles, lai nodrošinātu, ka nevienam nav jāpiedzīvo tās, kuras ir nācies ciest jūsu ģimenēm.”

Kas notiks sociālajos medijos pēc Senāta sēdes

Ne likumdevēji, ne ģimenes nebija apmierinātas ar vadītāju komentāriem. Tātad nākamais mērķis varētu būt 1996. gada Sakaru pieklājības likuma 230. sadaļa. Šis ir likums, kas cita starpā neļauj interneta izdevējus saukt pie atbildības par to, ko lietotāji ievieto savās vietnēs. Piemēram, sociālo mediju lietotni nevar iesūdzēt tiesā par to, kas tiek publicēts tās vietnē.

“Man ir apnicis runāt. Esmu noguris no diskusijām,” sacīja senatore Lindsija Grehema (R-SC). “Atveriet tiesas nama durvis. Kamēr jūs to neizdarīsiet, nekas nemainīsies. Kamēr šos cilvēkus nevar iesūdzēt tiesā par viņu nodarīto kaitējumu, tas ir tikai runas.

Pašlaik sociālo mediju vietnes ir grūti saukt pie atbildības. Kamēr CDA nav grozīts vai aizstāts, tas, visticamāk, nemainīsies.