LG Innotek paver ceļu iPhone zem displeja kamerai

Apple Korejas piegādātāji iesaistās zem displeja kameru (UDC) izstrādē, lai nodrošinātu pirmo iPhone ar patiesi “visa ekrāna” izskatu. Šis solis, ko vadīja LG Innotek, iezīmē revolucionāru mēģinājumu novērst redzamo caurumu displejā, neapgrūtinot attēla kvalitāti.

UDC atšķiras no tipiskiem priekšējās kameras moduļiem ar to, ka atrodas zem displeja, nodrošinot netraucētu ekrānu, kad kamera ir neaktīva. Tomēr tehnoloģija rada problēmas, kas saistītas ar gaismas piegādi attēla sensoram, kas var ietekmēt attēla kvalitāti un spilgtumu gaismas zuduma dēļ displeja apgabalā.

Apple varētu izmantot zem displeja Face ID līdz 2025. gadam un kameru zem displeja līdz 2027. gadam

Lai pārvarētu šo šķērsli, LG Innotek ir pionieris “brīvās formas optiskā” vairāku objektīvu sistēmā. Šīs novatoriskās pieejas mērķis ir samazināt optiskās aberācijas un uzlabot gaismas intensitātes attiecību ap optisko moduli, galu galā uzlabojot perifērijas attēla kvalitāti. LG Innotek aizsāktais izstrādes process balstās uz patentiem, kas publicēti kopš pagājušā gada decembra, paredzot turpmākus patentus, projektam attīstoties.

LG Display, LG Innotek LG grupas filiāle, arī ir ienācis UDC izstrādes arēnā. Uzņēmuma mērķis ir palielināt UDC gaismas caurlaidību līdz 20% līdz 2023. gadam un iespaidīgiem 40% pēc 2024. gada (izmantojot The Elec). Cerams, ka līdz tam laikam tas atbildīs Apple standartiem. Proti, Apple, kā ziņots, saņēma UDC paraugu no neizpaužama pārdevēja; tomēr tas nesasniedza tehnoloģiju giganta darbības cerības.

Saskaņā ar cienījamā Display Supply analītiķa Rosa Janga ieskatiem, kā ziņots, Apple plāno līdz 2025. gadam iPhone 17 Pro izmantot zem displeja redzamo sejas ID. Ķēdes konsultanti.

Tomēr Samsung ir izmantojis UDC kopš 2021. gada ar dažiem ierobežojumiem

Lai gan UDC ieviešana iPhone tālruņos ir paredzēta 2020. gadu vidū, Samsung jau ir iekļāvis šo tehnoloģiju savā Galaxy Z Fold salokāmo tālruņu sērijā kopš 2021. gada. Tomēr Samsung ieviešana pašlaik atpaliek no vadošajiem stieņa tipa viedtālruņiem pikseļu skaita ziņā. Tas parāda, ka tehnoloģija zem displeja joprojām ir sākuma stadijā un tai ir tāls ceļš ejams, lai sasniegtu nepieciešamos kvalitātes standartus.